Vai var palikt stāvoklī, ja nav sākušās mēnešreizes? Jaunieši jautā, speciālisti atbild

Diānai ir 13 gadi, viņai ir attiecības ar Niku, viņa ir pārliecināta, ka Niks ir īstais cilvēks un attiecības ir tādas, lai varētu ar viņu pārgulēt. Diānai nav sākušās mēnešreizes, viņa uzskata, ka tad sekss var būt drošs, jo pirms mēnešreižu sākšanās nevar palikt stāvoklī. Speciālisti skaidro, ka Diāna kļūdās, stāvoklī var palikt arī pirms mēnešreizēm.

 

Veselības aprūpes speciālisti apliecina, ka dažu jauniešu zināšanas par seksu un intīmo veselību ir ārkārtīgi zemas. Vēloties uzrunāt vecākus, jauniešus, pedagogus, Lsm.lv sadarbībā ar projektu Zinatiekare.lv publicēs dažādus stāstus, atbildot uz populārākajiem jauniešu jautājumiem, kas atlasīti gan internetā, gan ar ginekologu un jauniešu psihologu palīdzību.

Labdien. Mani sauc Diāna. Man ir 13 gadi. Man vēl nekad nav bijušas mēnešreizes. Toties man ir draugs. Viņu sauc Niks. Vēl es esmu panseksuāla un nevainīga. Man ir ļoti open minded mamma - viņa ir mana labākā draudzene un es viņu vienmēr saucu vārdā - par Kristu. Mēs savā starpā varam runāt par visu. Es Kristai esmu stāstījusi, ka pēdējā laikā domāju par seksu. Ka es gribu seksu, bet baidos, ka tas nebūs tik foršs, kā es iztēlojos. Krista man saka, ka tas ir tikai normāli, ka sievietei gribas seksu un ka, ja es sagaidīšu īsto brīdi un darīšu to ar īsto cilvēku, kam es uzticos, tad nav ko baidīties un viss sanāks.

Es esmu pārliecināta, ka mans draugs Niks ir īstais cilvēks. Es viņam uzticos. Es esmu gatava ar viņu pārgulēt.

Niks savukārt domā, ka mums vēl vajadzētu pagaidīt. Man liekas, viņš vienkārši ir ļoti kautrīgs - vairāku iemeslu dēļ.

Pirmkārt, Niks kautrējas par to, ka viņam ir abi vecāki, savukārt man un lielākajai daļai manu draugu ir tikai mamma. Bet īstenībā Nika tētis ļoti bieži ir dusmīgs un viņa vecāki ir ļoti stingri. Viņš ar vecākiem nekad nav runājis par seksu. Pat vienkārši pateikt vārdu “sekss” priekš viņa vecākiem ir tā kā pārāk bailīgi.

Otrkārt, Niks kautrējas, jo viņš ir drusku chubby, tāpēc viņš baidās izģērbties manā priekšā, viņam kauns būt disapointmentam. Viņš strugglo ar eating disorderu un ik pa brīdim taisa fāstingu. Bet viņam nav ko uztraukties - man patīk viņa punčuks.

Protams, mēs varētu pagaidīt, tomēr es gribu to darīt tagad. Man gribas ar Niku pārgulēt, kamēr man vēl nav sākušās mēnešreizes, jo, kamēr man vēl nav sākušās mēnešreizes, es nevaru palikt stāvoklī. Tā ir taisnība, vai ne? ​​Varbūt Nikam ir taisnība un vajag vēl drusku pagaidīt?

Speciālista atbilde

Tā nav taisnība. Ja nodarbojas ar seksu bez aizsardzības, tad vienmēr var palikt stāvoklī. Maldīgi domāt, ka nevar palikt stāvoklī, ja nav sākušās mēnešreizes. Pirms jebkurām mēnešreizēm, pat pirmajām, meitenes ķermenī notiek ovulācija jeb olšūnas nobriešana, kuras laikā ķermenis gatavojas bērna ieņemšanai.  To savā ķermenī sajust ir praktiski neiespējami. Tādēļ, Tev nezinot, ovulācija jau var būt sākusies un iespēja palikt stāvoklī pastāv.

Konteksts:

Jauniešu auditorijai domātajā projektā "Zinatiekare.lv"  jauniešus izglīto par attiecībām, intīmo veselību, komunikāciju internetā, kā arī seksu. Projektā iesaistīti mediķi, psihoterapeiti, aktieri un pedagogi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti