Vai pirmajā randiņā vispār ir normāli skūpstīties? Jaunieši jautā, speciālisti atbild

Aleksejs dodas uz savu pirmo randiņu ar meiteni, viņš ir ļoti satraucies – dāvināt vai nedāvināt ziedus, vai ir normāli pirmajā randiņā skūpstīties? Speciālisti skaidro, ka ziedi meiteni noteikti iepriecinās un skūpstīties pirmajā randiņā arī ir normāli, ja abi to vēlas.

Veselības aprūpes speciālisti apliecina, ka dažu jauniešu zināšanas par seksu un intīmo veselību ir ārkārtīgi zemas. Vēloties uzrunāt vecākus, jauniešus, pedagogus, Lsm.lv sadarbībā ar projektu Zinatiekare.lv publicēs dažādus stāstus, atbildot uz populārākajiem jauniešu jautājumiem, kas atlasīti gan internetā, gan ar ginekologu un jauniešu psihologu palīdzību.

Alekseja pirmais randiņš

Sveiciens! Mani sauc Aleksejs.

Šovakar būs mans pirmais randiņš, un es esmu pārstresojis jēgu.

Tas būs mans pirmais randiņš nevis ar to konkrēto meiteni (viņu sauc Daniela), bet vispār – tā kā pirmais – pirmais. Pats pirmais. Pirmais dzīvē. Jūs sapratāt.

Man Daniela ļoti patīk. Mēs iepazināmies manas vecmāmiņās dzimšanas dienā. Tā bija apaļa jubileja. Svinības notika vietējā kafejnīcā. Man parasti nepatīk ilgi dzīvoties ar tiem daudzajiem radiem, tāpēc es izgāju pastaigāties, un tur viņa bija. Tur bija Daniela. Mēs iepazināmies un drusku papļāpājām. Es pastāstīju viņai par savas vecmāmiņas jubileju. Viņa man pastāstīja, ka esot šeit ar saviem vecākiem. Tā bija ļoti jauka saruna. Bet jau drīz gan man, gan viņai bija jāiet atpakaļ pie savējiem.

Es piesekoju viņai instagramā. Tagad mēs jau kādu laku sarakstāmies. Bet man ir tik ļoti bail visu sačakarēt. Mēs sarunājām tikties pie viņas mājas un pēc tam iet uz to pašu kafejnīcu vai kino, vai arī vienkārši pastaigāties – es domāju, ka to mēs varētu nolemt kopā.

Čatojot mums ir par ko runāt, bet es nezinu, vai varēšu ar viņu parunāt arī dzīvajā. Man liekas, ka viņa ir tik forša, like a free spirit, bet es vienmēr esmu bijis drusku kompleksains. Laikam visa mana izpratne par randiņiem ir veidojusies, tikai skatoties romantiskas filmas. Bet ja nu tas nebūs tik romantiski? Bet ja nu būs? Ko darīt, ja tas nonāk līdz skūpstam?

Jautājums: Vai pirmajā randiņā vispār ir normāli skūpstīties? Un vai man viņai pirmajā randiņā ir jādāvina ziedi?

Speciālista atbilde:

Ja jūs abi to vēlaties, skūpstīties pirmajā randiņā ir normāli. Galvenais vadīties pēc savām izjūtām.

Līdzīgi ir ar ziediem – tie nav obligāti, bet tā ir tīri laba ideja. Tas var ļaut meitenei sajust, ka esi vēlējies viņu iepriecināt.

Konteksts:

Jauniešu auditorijai domātajā projektā "Zinatiekare.lv" jauniešus izglīto par attiecībām, intīmo veselību, komunikāciju internetā, kā arī seksu. Projektā iesaistīti mediķi, psihoterapeiti, aktieri un pedagogi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti