4. studija

Kamēr viena Rīgas domes struktūrvienība plāno mājas nojaukšanu, cita - tirgo dzīvokli!

4. studija

Dubļi, peļķes, bedres - grūti izbraucams zemes ceļš... Rīgā!

Vai piektdienās drīkst uzdot mājasdarbus, kuri jāpaveic līdz pirmdienai?

Vai piektdienās drīkst uzdot mājasdarbus? Drīkst, ja to nosaka skolas iekšējā kārtība

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Nav laba prakse skolēniem vai studentiem uzdot mājasdarbus, kas jāpilda brīvdienās, tomēr šo procesu regulē skolas iekšējā kārtība.

Vai attālinātās mācības un studijas šobrīd paredz to, ka sestdienas un svētdienas ir darba dienas? – tā jautā Diāna, kas studē vienā no Rīgas tehnikumiem. Viņa skaidro, ka darbi ir apjomīgi, un sanāk, ka visas brīvdienas ir jāpavada, lai tos nodotu, “bet, ja mēs lūdzam skolotājam izlabot darbus, kas iekrīt brīvdienu datumos pirms stipendiju protokolu nodošanas, viņi atbild, ka šīs ir viņu brīvdienas, un izlabo darbus vēlāk. Tas attiecīgi ietekmē vidējo atzīmi pirms stipendijas, un tā ir nevis 53, bet 10 eiro.”

Valsts izglītības satura centra Administratīvā un projektu pārraudzības departamenta Sabiedrisko attiecību speciāliste Liene Bērziņa skaidro, ka šāda noteikti nav laba prakse ne vispārizglītojošā izglītības iestādē, ne profesionālās izglītības iestādē.

Šo procesu regulē skolas iekšējā kārtība, jo nav tāda valsts līmeņa regulējuma, kas noteiktu darba uzdošanas un izpildes apjomu vai termiņus. Un vēlreiz jāuzsver tas, ka, sevišķi attālināto mācību laikā, ir jāizvērtē uzdoto darbu apjoms un jāievēro samērīgums. 

“Šajā saspringtajā laikā tik tiešām ir ļoti būtiski, ka visas puses savstarpēji runā – gan bērni runā ar skolu, gan skola, protams, ar bērniem. Un skolotāji informē laicīgi bērnus par veicamajiem darbiem un uzdevumiem. Un, starp citu, tas ir arī konkrētajā gadījumā noteikts tehnikumā – jau mācību gada sākumā ir izdota kārtība, kurā ir noteikts, ka, piemēram, skolotājam, īstenojot attālināto procesu, ir jāizvēlas pārdomāti mācību uzdevumi,” pauž Izglītības kvalitātes valsts dienesta Uzraudzības departamenta direktora vietnieks, Kontroles nodaļas vadītājs Maksims Platonovs.

Protams, jautājums, vai tas tiek ievērots!

Ja šādas situācijas tomēr gadās, Valsts izglītības satura centra Administratīvā un projektu pārraudzības departamenta Sabiedrisko attiecību speciāliste Liene Bērziņa mudina vērsties izglītības iestādē, mēģināt uzrunāt konkrēto skolotāju. Ja tas neizdodas, tad ir jāmeklē risinājums pie skolas vadības un nepieciešamības gadījumā, protams, par radušos situāciju ir jāinformē Izglītības kvalitātes valsts dienests, ja citādi nav iespējams to risināt, uzsverot vēlreiz, ka šī noteikti nav laba prakse!

Bet vēl paliek neatbildēts jautājums par stipendijām, kuras atzīmju un darbu nodošana ietekmē vistiešāk.

Stipendijas tiek piešķirtas par iepriekšējā mēneša mācību sasniegumiem. Katram bērnam, pretendējot uz paaugstinātu stipendiju, ir iespējams iepriekš iegūtos vērtējumus uzlabot.

Tas ir noteikts līdz katra mēneša 10. datumam. Tātad, piemēram, ja es esmu saņēmis kādu vērtējumu, kas man šķiet – es varētu labāk, es līdz nākamā mēneša 10. datumam šo vērtējumu uzlaboju. Tādas ir manas skolā noteiktās tiesības! Protams, atkal jautājums, vai pats bērns šo iespēju ir izmantojis, skaidro Maksims Platonovs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti