Klase

«Klase» 3. sērija

Klase

Andžeja stāsts par nesekmību

Pēcstundas ar Jāni Stībeli

Vai nesekmīgais var kļūt par mūziķi? Pēcstundas ar Jāni Stībeli

Cikla "Klase" raidījumā kopā ar 10. klases skolnieku Andžeju un mūziķi Jāni Stībeli turpina risināt tēmu "Nesekmība". Nesekmībai ir daudz seju. Arī mūziķim Jānim Stībelim skolā bijuši mācību priekšmeti, kuri neinteresējuši vai sliktāk padevušies.

Kāpēc tā notiek, ka skolēni netiek galā ar mācībām un ir nesekmīgi? Nepatīk? Neinteresē? Slinkums? Vai vienkārši nepadodas?

Jau iepazīstinājām jūs ar pusaudzi Andžeju un viņa nesekmības problēmām. Andžejs mācās 10. klasē Rīgas Mūzikas internātvidusskolā. Paralēli vispārējiem priekšmetiem apgūst klavierspēli. Nepadodas ģeogrāfija, literatūra, bioloģija. Trūkst motivācijas uzlabot savas sekmes. Atrod iemeslu, lai neapmeklētu skolu. 2016.  filmējies Renāra Vimbas filmā “Es esmu šeit”.

“Pašas sekmes man nav svarīgas, man svarīgi, lai būtu sekmīgs, lai tiktu nākamajā semestrī vai klasē. Tāpēc ka es īsti neredzu jēgu tam. Man ir skaidrojuši, ka tikšu labākās vietās mācīties, bet es neesmu tik tālu izplānojis,“ savu attieksmi pret sekmēm skaidro Andžejs.

Andžeju interesē mūzika, tāpēc viņš tiekas ar mūziķi Jāni Stībeli, lai runātu par mūziku, sekmēm un nākotnes iespējām.

Jānis Stībelis saka, ka Andžejam jātiek galā ar savu nesekmību, jo, "ja tu nepabeigsi skolu, tad arī īsti pie klavierēm netiksi klāt."

 

Dažādos nesekmības iemeslus skaidro centra “Dardedze” klīniskā psiholoģe Daina Dziļuma.

Jauns LTV raidījums pusaudžiem "Klase" - svētdienās pulksten 13.30 LTV1.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti