Ģimenes studija

Vasara pilsētā: rīdzinieku skatījums un Dziesmu svētku dalībnieku viedokļi

Ģimenes studija

Negulētas naktis un piepildītas dienas - kā izturēt svētku slodzi

Jaunais mācību saturs: Kordziedāšanas un tautas dejas vieta tajā

Vai kordziedāšanai ir vieta skolā? Daļa vecāku domā, ka tā nedrīkst būt obligāta

Skolā kordziedāšana vairs nav obligāta. Speciālisti uzskata, ka tas var apdraudēt Dziesmu un deju svētku pastāvēšanu. Vecāki uzsver, ka kordziedāšana un dejošana nedrīkst būt obligāta, bet Eiropas izglītības sistēmā kordziedāšanu sāk ieviest kā bērnu intelektu attīstošu nodarbi.

Iesakām pašiem mazākajiem!

Mīļie vecāki, mēs esam radījuši drošu un radošu platformu zinātkāriem pirmsskolas vecuma bērniem - LSM Bērnistaba!

Bērnistabā ir interesanti un attīstoši uzdevumi, spēles, filmas, eksperimenti, zīmēšana, vakara pasaciņa un daudz kā cita.

 

Senāk skolas korī bija jāpiedalās obligāti. Vai tagad ko tādu vajadzētu atjaunot? Domas dalās, jo bieži bērnībā nenovērtē kora nozīmi, bet vēlāk, pieaugušo dzīvē, cilvēki ir pateicīgi par šādu iespēju. Latvijas Radio raidījumā "Ģimenes studija" saruna par kordziedāšanas un dejošanas vietu jaunajā mācību saturā.

Šobrīd situācija ar skolēnu koriem ir dažāda – ir skolas, kurās mazākajās klasēs ir obligātas kora nodarbības, lielākajās klasēs var izvēlēties – piedalīties korī vai ne.

Speciālisti uzskata, ka ar šādu situāciju ir pamats satraukties par Dziesmu un deju svētku pastāvēšanas apdraudējumu.

Aptaujātie cilvēki un svētku dalībnieki uzskata, ka dziedāšana un dejošana varētu būt skolas programmā, jo tas stiprinātu latvietību.

Biedrības “Vecāki par izglītību” pārstāve Silvija Titova-Meija ir veikusi vecāku aptauju. Uz jautājumu “Ieviest kā obligātu priekšmetu skolā dziedāšanu un dejošanu?” 50% no aptaujātajiem saka – "nē", 22% "jā", bet bez vērtēšanas, tāpat  22% aptaujāto uzskata, ka to nepieciešams integrēt mācību saturā.

“Kāpēc pieliekam klāt vārdu “obligātais””, jautā diriģents Ints Teterovskis, jo citi mācību programmas priekšmeti netiek nosaukti par obligātiem.

Šobrīd skolā obligāts mācību priekšmets ir mūzika, ne dziedāšana.

Mūzikas stundas ir ļoti nozīmīgas bērna intelekta attīstībai, attīsta prasmi uzstāties, paplašina redzesloku. Svarīgi arī pedagoga prasme mācīt mūziku, jo skolotājs var ietekmēt bērnu un mainīt viņa attieksmi pret mūziku.

Diriģents, Dziesmu svētku biedrības priekšsēdis Ints Teterovskis uzsver:  “Zinātne pierādījusi, ka cilvēka intelektu attīsta muzicēšana”. Arī daudzās Eiropas valstīs tagad sāk skolu programmā ieviest kordziedāšanu.

Mūzikas skolotāja, Latvijas Vispārējās izglītības iestāžu mūzikas skolotāju asociācijas vadītāja Rūta Kanteruka uzsver, ka, "lai ko iemīlētu, tas ir jāiepazīst!" Tādā veidā tiks stiprinātas svētku svinēšanas tradīcijas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt