Uzzini par fiziku aizraujoši - apmeklē festivālu «FIZMIX Eksperiments»!

Rīgas Kongresu namā un tā laukumā 11. maijā visas dienas garumā ar aktīvu programmu notiks lielākais fizikas notikums Latvijā un Baltijā - "Latvenergo" "FIZMIX Eksperiments" fizikas festivāls. To piedzīvot aicināts ikviens – īpaši bērni un jaunieši. Apmeklētāji bez maksas piedalīsies radošās aktivitātēs, izziņas pieturās, laimēs balvas konkursos un spēlēs, klausīsies koncertus un vēros Latvijas skolu fizikas erudīcijas konkursa norisi.

Festivāla programmu no plkst. 11.00 līdz 17.00 veidos trīs lielas aktivitāšu zonas – brīvdabas skatuve, Latvijas skolu fizikas erudīcijas konkursa “FIZMIX Eksperiments” fināls un radošo aktivitāšu pieturas. Festivāla centrālā tēma ir "Laiks" tā fizikālajā nozīmē.  

Uz lielās brīvdabas skatuves ar savu profesiju un hobiju iedvesmos "Aerodium" galvenais inženieris Kristians Rimkus, brīvās niršanas rekordiste Beata Grickeviča, ekstrēmā motosporta profesionālis Mārtiņš Aleksandrovičs un AHHAA zinātnes centra eksperts ar aizraujošu stāstu par notikumiem kosmosā. Izklaides brīžiem muzikālie priekšnesumi – grupa "Sudden Lights" un dziedātāja Adriana Miglāne. Pasākuma apmeklētājiem būs iespēja piedalīties konkursos un laimēt vērtīgas festivāla partneru balvas. Dienas noslēgumā uz skatuves norisināsies Latvijas skolu erudīcijas konkursa finālspēle.

Latvijas skolu 8. un 9. klašu jaunieši jau vairākus mēnešus gatavojas festivālam, piedaloties aizraujošā un spraigā konkursa “FIZMIX Eksperiments” atlasē. Finālā piedalīsies 63 spēcīgākās komandas no sākotnējām 262 komandām. Šie skolēni izturējuši sīvāko neklātienes kārtu “FIZMIX Eksperiments” konkursa vēsturē un festivāla dienā cīnīsies par Latvijas erudītākās komandas titulu, godalgotām vietām un iespēju nokļūt fizikas piedzīvojumu nometnē. Apmeklētāji varēs just līdzi konkursa izšķirošajai finālspēlei – tajā jaunieši risinās fizikas olimpiādes cienīgus uzdevumus un demonstrēs reālus, sarežģītus eksperimentus.

Izziņas un radošo aktivitāšu pieturas veidos institūcijas ar izglītojošu zinātnes un tehnoloģiju virzienu – Latvijas Universitātes (LU) Cietvielu fizikas institūts, Jelgavas Tehnoloģiju vidusskola, AHHAA zinātnes centrs, FIZMIX, ZINOO, Jauno Fiziķu skola, Laboratorium, "AlfaRobot", LMT Autosporta akadēmija, "Drone Racing Latvia", Rīgas Cirka skola, "Fix Ride veloruļļi", "Orbitron", "Tomega", AS “Sadales tīkls”, "Elektrum" Energoefektivitātes centrs un citi. Apmeklētāji piedalīsies zinību spēlē un loterijā, krājot punktus aktivitāšu pieturās.

Festivāla aktivitāšu un erudīcijas konkursa norises tiešraidi nodrošinās LMT STRAUME.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt