Pārmijas

Liega Piešiņa Londonā: Latvijas stends ir visredzamākajā vietā un arī izskatās vislabāk

Pārmijas

Par X Starptautisko teātra festivālu "Soli pa solim" stāsta režisore Māra Zaļaiskalns

Bērnu ansambļu uzvedums "Vilkam tāda dvēselīt" viesojas Siguldā

Uzveduma «Vilkam tāda dvēselīt'» saimniece Sanita Sējāne: Jutām, ka ļoti gribēsies vēl

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku laikā trijās izpārdotās izrādēs uz Dailes teātra skatuves izskanēja bērnu vokālo ansambļu muzikālais uzvedums "Vilkam tāda dvēselīt`", kurā bērnu vokālie ansambļi no visas Latvijas izdziedāja stāstu par divām atšķirīgām pasaulēm – cilvēkiem un vilkiem. Iestudējums, kurā darbojas 160 dziedošu bērnu un jauniešu, 16. septembrī būs skatāms jaunatklātajā Siguldas novada Kultūras centrā.

"Tāda bija sākotnējā iecere: kad iestudējām šo projektu, kas pirmo reizi notika Dailes teātrī, visa lielā un draudzīgā vilku saime jutām, ka tās vēl nav beigas un ļoti gribēsies vēl šajā uzvedumā piedalīties, rodot iespēju šo uzvedumu redzēt arī citiem bērniem ārpus Rīgas, jo nebūt ne visi varēja atbraukt, kaut arī visi trīs koncerti bija pilnumpilni,” stāsta projekta mākslinieciskā vadītāja Sanita Sējāne, kura vienlaikus ir arī vokālās studijas "Knīpas un knauķi" vadītāja.

Jūlijā uz Dailes teātra skatuves bija 160 bērnu, un arī šajā nedēļā visi būs klāt. No Rīgas trīs ansambļi: "Knīpas un Knauķi", "Colibri" un "Momo". "Un vēl mums ir brīnišķīgi ansambļi no Balviem, Limbažiem, Daugavpils, Lielvārdes, Līvāniem, Valmieras, Ķekavas, Venstspils un Ogres. Ir arī brīnišķīgi solisti – Roberta Kumsāre un Eremijs Sējāns. Viss notiks tieši tā, kā bija Dailes teātrī – arī scenogrāfiski. Tikai Teicējs mums iepriekš bija Gints Grāvelis, kuram tieši šobrīd jāpiedalās ģenerālmēģinājumos Dailes teātrī, tāpēc Teicēja lomu pildīs Andris Sējāns, kurš vienlaikus būs arī Tēva lomas atveidotājs," atklāj Sanita Sējāne.

Roberta Kumsāre un Eremijs Sējāns
Roberta Kumsāre un Eremijs Sējāns

Mūziku šim uzvedumam rakstījuši Andris un Reinis Sējāni, režisore, scenārija autore, dziesmu tekstu autore un horeogrāfe ir Inga Cipe.

Vaicāta, vai bērni kopš vasaras nav izauguši un vai tērpi vēl aizvien derēs, Sanita Sējāne smej, ka derēšot gan: "Mūsu māksliniece Evita Staģīte ir lieliska – viņas šūtās tunikas ir tādas, ka derēs vēl ilgu laiku, lai visā Latvijā varētu koncertēt vēl dažu labu gadu."

31. janvārī uzvedums tiks izrādīts Vidzemes koncertzālē "Cēsis", ir arī doma par "Goru" Rēzeknē un "Lielo dzintaru" Liepājā.

"Mums nepieciešama liela skatuve, lai visu varētu skaisti realizēt," tā Sanita.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti