Ģimenes studija

Būt tolerantiem vecākiem un iemācīt pieņemt citādo bērnu attiecībās

Ģimenes studija

Bez uzmanības atstātas iesnas var radīt nopietnus draudus bērna veselībai

Uzdevumu burtnīcas, krāsojamās grāmatas - kā izvēlēties derīgāko bērnam?

Uzdevumu burtnīcas, krāsojamās grāmatas - kā izvēlēties derīgāko bērnam?

Izvēloties bērnam grāmatu, žurnālu vai darba burtnīcu, vecākiem jāņem vērā bērna vēlmes un intereses. Tāpat svarīgi ar šiem materiāliem strādāt kopā ar bērnu, jo darbu saturs ir veidots kā rotaļa.

Grāmatu plaukti lūzt no uzdevumu burtnīcu, krāsojamo grāmatu, izglītojošo un attīstošo žurnālu pārbagātības. Svarīgi ir izvēlēties derīgāko savam bērnam, kas patiesi noderēs viņa attīstībai, lai grāmata nav tikai izklaide.

Latvijas Radio raidījumā “Ģimenes studija” saruna par labāko un bērna vecumam, interesēm un spējām atbilstīgāko izvēli.

Uzdevumi bērnu grāmatās un darba burtnīcās ir pasaules izzināšana.

Vecāki bieži bērnu vietā izvēlas grāmatu, tās ir vecāku vēlmes. Grāmatu būtu jāizvēlas kopā ar bērnu - pārrunājot, kāpēc tāda izvēle.

Tāpat grāmatā atrodamie uzdevumi nav atraujami no reālās dzīves. Vecākiem jāraisa bērnu domāšana, cenšoties darba burtnīcā, žurnālā vai grāmatā atrodamo uzdevumu idejas atrast arī praktiskajā dzīvē. Piemēram, izvēlēties lieko  vai to, kas neiederas, no lietām, kas ir uz galda, ja šāds uzdevums tikko veikts darba burtnīcā.

Rosināt bērnu izdomāt pašiem savus uzdevumus pēc parauga ir ļoti apsveicama ideja. Tas liecina ne tikai to, ka bērns ir labi izpratis uzdevuma būtību, bet arī, ka ir spējīgs darboties radoši.

Darba burtnīcas uzdevums ir rotaļa, bērns to arī uztver par spēli, tāpēc vecākiem būtu ieteicams strādāt ar bērniem kopā.

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Populārākie
Interesanti