«Urbānais pavasarais» - 10 darbnīcas ģimenēm ar bērniem zaļam dzīvesveidam

Visu marta mēnesi Kanciema kvartālā norisināsies vairākas nodarbības par aktuālām dārzkopības un zaļas pilsētvides tēmām plašai publikai un vairāk nekā 10 radošas darbnīcas ģimenēm ar bērniem.

Pavasaris jāsāk ar jaunām idejām, tāpēc 2. martā plkst. 10.00-16.00 ikgadējo Kalcniema kvartāla “Urbāno pavasari” iesildīs tirgus un divas recycle, upcycle darbnīcas, kas patiks ne tikai bērniem, bet arī pieaugušajiem.

Plkst. 12.00-14.00 bērni kopā ar Elīnu Pekšēnu no Rīgas Dabaszinību skolas un homo ecos: varēs gatavot īpašus pavasara sveicienus sev līdzi ņemšanai, vecākiem un draugiem. Otrreiz izmantojot papīra atgriezumus un vecās avīzes, taps pārsteiguma dāvaniņas un pastkartes, kurās tiks iestrādātas ziedu sēkliņas.  Dāvanu saņēmējam vien atliks to ielikt augsnē, lai jau pēc neilga laika priecātos par pavasara asniem un krāšņiem ziediem. Lūgums parūpēties par mitruma izturīgu iepakojumu darba nešanai mājās.

Plkst. 11.00-15.00 apmeklētāji kopā ar stikla mākslinieci Martu no “Ledenes” nesteidzīgā, meditatīvā noskaņā no maziem upcycle stika gabaliņiem veidos pavasarīgu stikla dekoru, ar ko izrotāt balkonu, mazdārziņu vai mājas interjeru. Pēc nodarbības dekori ceļos uz “Ledenes” darbnīcu, kur tiks karsēti stikla kausēšanas krāsnī 12 stundas. Gatavos dekorus varēs saņemt 9. martā.

Visu marta mēnesi Kalnciema kvartālā uzplauks “Urbānais pavasaris” – no 2. līdz 31. martam notiks vairāki pasākumi, kas iepazīstinās pilsētniekus par aktuālām dārzkopības, sakārtotas pilsētvides un ''zero waste'' tēmām ar mērķi veicināt zaļa, plaukstoša pavasara ienākšanu pilsētvidē – pilsētas un piepilsētas mazdārziņos, uz balkoniem un jumtiem, pat tādā formā kā “partizānu dārzkopība” un logu lauksaimniecība, rūpējoties par putniem. “Urbānais pavasaris” sniedz idejas, ierosmes un piemērus, kā pilsētniekiem veiksmīgāk pieradināt dabu pilsētā un kā pielāgot un sapost savu piemājas teritoriju, lai tā iekļautos Rīgas kultūrvēsturiskajā ainavā. “Urbānais pavasaris” ir arī platforma, ar kuru izcelt Latvijas sēklu nozīmīgumu un senču mantojumu, kā arī pulcēt sēklu lolotājus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti