Ģimenes studija

Ģimenes ēdienkarte: pasta ar tunci, veģetārais čili un biezpiena mafini

Ģimenes studija

Vajag pamēģināt - tā ir visvieglāk atrast piemērotāko sporta veidu bērnam

Vai miega stāsts var iemidzināt pat grūtāk iemidzināmos bērnus?

Ucināšana, dziedāšana, miega pasakas un citi speciālistu ieteikumi bērnu midzināšanai

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Bērna midzināšanai vecākiem iesaka ieviest dažādus rituālus, rutīnu, kas ļautu bērnam nomierināties un aizmigt. Katram vecumposmam ir savas iemigšanas un rituālu īpatnības. Vecāki izmanto arī grāmatu lasīšanas metodi, pauž raidījuma “Ģimenes studija” viesi.

Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) Epilepsijas un miega medicīnas centra miega speciāliste pediatre Marta Celmiņa skaidro, ka zīdaiņu miega regress ir miega krīzes noteiktos vecumos. Tas, ka bērns ir gulējis labi un tad pēkšņi kaut kas sabojājas, tas bērniem zīdaiņa vecumā ir raksturīgs vairākas reizes.

Marta Celmiņa uzsver, ka vislielākās problēmas ir bērna mošanās naktī. Tas ir dabiski. Lielākā problēma, ka mazu bērnu ucina, tad liek gulēt. Ja mazais pamostas naktī, tad ir apjucis. Tas nozīmē, ka savu gultiņu bērns neasociē ar miegu.

Bērnam ir svarīgi pierast aizmigt gultiņā. No trīs mēnešu vecuma bērns var gulēt savā gultiņā.

PEP mamma Ramona Treilona norāda, ka tas ir mīts, ka bērnam būtu jānoguļ visa nakts. Miegs ir pakārtots bērna fiziskai un emocionālai attīstībai. Tas ir normāli, ka bērniņš nakts laikā vairākkārt pamostas. Bērna, tāpat kā pieaugušā, miegs sastāv no vairākiem cikliem. Jaundzimuša bērniņa miega cikls līdz trīs mēnešiem ir vidēji 45 minūtes.

Bērnam ir nomods, ir nakts. Nomoda stāvoklis ir apziņas stāvoklis, naktī dodas kā ceļojumā un nakts miegā pārstrādā dienā piedzīvoto. Ja bērns nevar iemigt, ir svarīga pieaugušo klātbūtne, kas palīdz apkopot dienā piedzīvoto, dot drošības sajūtu, uzsver psiholoģe un pasaku terapeite Iveta Gēbele.

Ir daudzi ieteikumi par miega pasakām – parasti iesaka mierīgas pasakas, bet citiem bērniem pirms miega patīk piedzīvojumu pilnas pasakas.

Ļoti populāra un slavēta ir grāmata “Zilonīte, kura ļoti gribēja aizmigt” – to daudzi uzskata par lielisku midzināšanas grāmatu, turpretī citi noliedz šīs grāmatas mistiskās midzināšanas spējas.

Grāmata “Zilonīte, kura ļoti gribēja aizmigt” ir rakstīta, izmantojot Ēriksona hipnozes veidus. Stāsts grāmatā ir par miegu, mieru un atslābumu. Teikumi ir gari, tos iespējams veidot īsākus, arī vecākiem ir jānoskaņojas un jāgatavojas lasīšanai. Ēriksosns aicina darīt to, kas izdodas, ja neizdodas, mēģināt ko citu. Ja metodi vecāks apgūs, pats var veidot sižetus, teikumus jāmāk veidot virzoši un pozitīvi atslābinoši, pauž personības pilnveidošanas trenere Indra Melbārde.

Bērnistabā varat noklausīties vakara pasaciņas un dažādus Radioteātra ierakstus bērniem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti