Tvirtas krūtis pēc bērnu zīdīšanas. Speciālistu ieteikumi māmiņām

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Krūtis ir jāsāk kopt jau no pusaudža gadiem, uzskata sejas un ķermeņa estētiķe Ramona Bergfelde. Īpašu vērību tām jāpievērš grūtniecības un zīdīšanas laikā. Speciāliste atklāj, kas ir visbiežāk pieļautās kļūdas krūšu kopšanā un kā par tām pareizi rūpēties.

Sejas un ķermeņa estētiķe Ramona Bergfelde stāsta, ka to, kā krūtis mainās mūsu dzīves laikā un jo īpaš, pēc dzemdībām un zīdīšanas, lielākoties nosaka ģenētika: “ Ir sievietes, kurām pēc trīs un pat četru bērnu barošanas krūtis ir kā jaunām meitenēm. Bet tad ir arī sievietes, kuras izbaro vienu bērniņu un krūtis paliek tādas kā tukšākas.”

Taču jebkurā gadījumā to izskatu iespaido ne tikai gēni, bet arī tas, kā mēs par tām rūpējamies.

Speciāliste uzsver, ka krūtis ir jāsāk kopt jau no pusaudža gadiem, lai neveidojas strijas, lai ādai veidojas elasticitāte un lai tās izskatītos tvirtākas.

Bergfelde iesaka katru rītu tās kopt, attīrot ar micelāro ūdeni un uzlabojot asinsriti, piemēram, tās viegli norīvējot ar frotē cimdiņu vai kādu ļoti smalku skrubi. Jāizvairās gan no rupjiem un abrazīviem skrubjiem, jo tādi maigo dekoltē zonu ievaino. Tāpat vēl pirms grūtniecības un zīdīšanas krūšu izskatu var uzlabot regulāra konstrastduša.

“Gan pirms tam, gan arī grūtniecības laikā mums ir jāliek [uz krūtīm] arī vai nu mitrinošie krēmi vai eļļas, vai arī tagad ļoti daudzām firmām ir pieejami speciālie krūšu krēmi. Nevajag aizmirst arī par dekoltē zonu, jo tas viss jau mums arī ir tas krūšturis – tā saucamais dabīgais krūšturis,” skaidro eksperte.

Tikko kā sieviete uzzina, ka ir stāvoklī, būtu vēlams sākt lietot pretrstriju krēmus. Bergfelde arī novērojusi, ka daļa sieviešu pie viņas vēršas ar sūdzībām, ka šādi krēmi nesniedz cerēto efektu. Iemesls tam ir gauži vienkāršs. Pirms tam konkrētā ķermeņa zona ir jāpamasē, lai uzlabojas asinsrite: ”Un tad mēs iemasējam krēmu un varam sākt kaut ko gaidīt. Ja ir tā, ka no rīta pieceļas un uzsmērē tikai krēmu, tad mēs varam arī smērēt sienu un gaidīt, kad būs rezultāti un tā arī  nesagaidīt.”

Iemasējot krēmu, vēlams to darīt no lejas uz augšu, jo līdz ar to mēs arī “palīdzam” gravitācijai. Ķermeņa estētiķe stāsta, ka to vēlams darīt no lejas uz augšējo, pretējo plecu – tādā kā astotniekā: “Un zīdīšanas laikā tas pats ir. Tikai, ja tās krūtis “grib” plaisāt un krūšu gali ir jūtīgi, tad pāris reizes dienā, bet tikai uz dažām minūtēm, var pasēdēt bez krūštura. Tās ir tādas kā gaisa peldes, pēc kurām labāk dzīst krūšu gali.”

Un ļoti svarīgi ir rūpēties par pareizu stāju un izvēlēties atbilstošu krūšturi. Daļa sieviešu zīdīšanas laikā izvēlas cieši apņemošus vai pat nospiedošus krūšturus. Eksperte stāsta, ka jāizvēlas atbilstoša izmēra krūšturi ar platām lencēm, taču noteikti ne nospiedoši, jo, tādus velkot, var nospiest piena vadus: “Mums, ja mēs barojam bērniņu, vajag, lai ir arī normāls piens. Tikko kā nospiež piena vadus, veidojas mastopātijas vai arī piena sastrēgums. Un tad tās krūtis ir sāpīgākas un kļūst vēl nepatīkamāk, kad bērns sāk zīst.”

Piemērots krūšturis jāzvēlas, arī sportojot, un, jo īpaši – darot to grūtniecības laikā: “Tas palīdz labāk noturēt [krūtis]. Arī tad, kad mēs skrienam – tad krūtis “lēkā” augšā un lejā, un mums tādā veidā izstaipās saites. Un tāpēc pēc tam ir ļoti grūti tās krūtis savākt.”

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti