Tuvojoties brīvlaikam, aicina atgādināt bērniem par rīcību nelaimes gadījumā

Siltajā laikā, īpaši, kad sāksies skolēnu vasaras brīvlaiks, arvien vairāk bērnu laiku pavadīs tā, kā paši vēlas, un tieši tad pieaug traumu gūšanas risks. Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta vadītāja Liene Cipule Latvijas Radio stāsta, ka katru gadu dienests saņem vairāk nekā 6000 izsaukumu pie skolas vecuma bērniem. Visbiežāk izsaukumi saistīti ar kaulu lūzumiem, suņu kodumiem, apreibinošu vielu lietošanu un apdegumiem.

"Kad iestājas vasara, dienests saņem arvien vairāk izsaukumu, jo bērniem ir vairāk brīvā laika.

Bērnu drošība vasarā

  Es gribu uzrunāt visus sabiedrības locekļus – ja viņi redz, ka bērni spēlējas, ir pārgalvīgi, pārdroši un tuvumā nav pieaugušā, droši doties klāt arī svešiem bērniem, pirms nelaime ir notikusi.

  Es arī gribētu aicināt uz vasaras sezonu ēku īpašniekus īpaši pievērst uzmanību tam, lai šajās ēkās nevarētu iekļūt un atkārtoti pārliecināties, ka šīs ēkas, kuras netiek apsaimniekotas, nav pieejamas bērniem.

  Bērnam vajadzētu mācīties, ka viņam emocijas tajā brīdī, kad kaut kas ir noticis, jāliek pie malas, nedrīkst nobīties – ja viņš redz, ka kādam draugam kaut kas ir noticis, viņš nedrīkst aizskriet mājās, palīst zem gultas. Viņam ir jārīkojas un jāpieņem lēmumi, jo viņš, iespējams, ir vienīgais, kas tajā brīdī var glābt drauga dzīvību.

  Ir ļoti svarīgi atgādināt par rīcību, ja kaut kas ir noticis, un jāiegaumē: mūsu pats galvenais numurs ir – 112, "

  aicina Liene Cipule

  Vecākiem vajadzētu painteresēties, ko viņa pusaudzis dara internetā,  kur jauniešus var ievilināt iesaistīties ekstrēmās izklaidēs, kas var beigties ar negadījumu.

  Valsts policijas Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieka vietnieks Lauris Arājs brīdina, ka  jaunieši mēģina atdarina savus interneta vides elkus no  "youtube" vai citām un iesaistās ekstrēmas grupās un rezumējas ar šiem vājprātīgiem rezultātiem, kad bērns ir gājis bojā. 

  Kārtības sargi ceļ trauksmi arī par elektriskajiem skrejriteņiem, kuri aizvien biežāk redzami pilsētas satiksmē. Iespējams, vajadzēs izstrādāt noteikumus un prasības drošai braukšanai ar to.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Vecāki un bērni
  Dzīve & Stils
  Jaunākie
  Interesanti