Rīta Panorāma

Intervija ar satiksmes ministru Tāli Linkaitu

Rīta Panorāma

«Čaks. Pilsēta.Tamvajs» - dzejnieka Aleksandra Čaka dzīves pieturas

Drošs saturs bērniem internetā - Bernistaba.lsm.lv

Triki, burti, spēles un «Tutas lietas»! LSM.lv «Bērnistabā» jauns saturs un iespējas

Nu jau divus gadus Latvijas sabiedrisko mediju ziņu portālā “LSM.lv” pieejama arī īpaša satura vietne pirmskolas vecuma bērniem “Bērnistaba”. Tā ir vietne, kur pavisam mazi bērni var ērtā veidā aplūkot viņu vecumam paredzētus raidījumus, multfilmas, piemēram, populāros - "Tutes lietas" vai "Bingu", klausīties vakara pasaciņas, zīmēt un spēlēt dažādas spēles. Pavisam nesen “Bērnistaba” piedzīvojusi nopietnas izmaiņas - tā ir kļuvusi skaistāka, gudrāka un bērniem vienkāršāk lietojama.

“Man šķiet, ka šī ir brīnišķīga alternatīva citām vietnēm, ko bērniem piedāvāt, jo atšķirībā no citām videovietnēm tur (“Bērnistabā”) ir kontrolēts saturs. Ja es atstāju bērnu skatīties šo saturu, tad es esmu pārliecināta, ka tur “neizleks” reklāmas vai bērns neaizies skatīties viņam neatbilstošu saturu,” savu viedokli pauž Emīlijas mamma.

"Bērnistabā" var klausīties dažādus radioierakstus – burvīgas vakara pasaciņas, radioteātra iestudējumus bērniem, aplūkot video, piemēram, Latvijas Televīzijas raidījumus bērniem, skatīties multfilmas, spēlēt izzinošas spēles, kurās var apgūt burtus vai iemācīties pazīt pulksteni, zīmēt un krāsot.

Tas viss ir pieejams bez maksas un bez reklāmām.

“"Bērnistabas" uzbūve ir pavisam vienkārša, lai mazs bērns, kurš neprot lasīt, varētu vietnē orientēties,” skaidro  “Bērnistabas” redaktore Ināra Antiņa.

Pirmā “Bērnistabas” versija tika izveidota pirms diviem gadiem, tagad tā piedzīvojusi daudz uzlabojumu saturā un funkcijās.

““Bērnistaba” kļuvusi skaistāka, gudrāka un bērniem vienkāršāk un ērtāk lietojama,”

jauno versiju raksturo Ināra Antiņa.

Viens no uzlabojumiem – iespēja krāt punktus reģistrētiem un nereģistrētiem lietotājiem. Punktus var pelnīt par video skatīšanos un audio klausīšanos, par spēlēšanas ātruma un rezultāta atkārtotu uzlabošanu (puzļu sadaļā). Iegūtos punktus var izmantot savas istabas - “Mana istaba” - iekārtošanai. Bērni paši savā virtuālajā istabā var nomainīt tapetes, grīdu,  mainīt mēbeles un rotaļlietas.

“Bērnistabā” atvēlēta arī vieta tikai vecākiem pieejamai informācijai, skaidrojot vietnes uzbūvi, darbības principus un ieguvumus no virtuālajām spēlēm.

LSM.lv "Bērnistaba" ir droša vieta, kur bērniem pavadīt savu brīvo laiku. Interesanti būs arī pieaugušajiem.

Konteksts:

“Bērnistaba” ir Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio interneta projekts bērniem, kuri mācās pazīt burtus, ciparus, apgūst vārdus, iepazīst dažādas norises sabiedrībā un dabā, apgūst jaunas prasmes. Tajā bērni var uzzināt daudz jauna, papildināt un nostiprināt bērnudārzā un mājās apgūto. Saturs veidots, pamatojoties uz Izglītības un zinātnes ministrijas vadlīnijām pirmsskolai. 

"Bērnistabā" var skatīties arī animācijas, klausīties pasakas un bērnu raidījumus.

LSM.lv vecāku un bērnu sadaļa ir vieta, kur mēs sazināmies ar vecākiem, skaidrojot un iesakot, kā strādāt ar "Bērnistabas" materiāliem, publicējot dažādus materiālus par bērnu audzināšanu ģimenē un sabiedrībā.

E-pasts saziņai – [email protected], var sekot un sazināties arī sociālajos tīklos:  “Bērnistabas” ''Facebook'' kontā un tvitera kontā.

LSM.lv izveidots 2013. gada februārī, un tā produktu klāstā ir ziņu portāls LSM.lv trīs valodās - latviešu, krievu un angļu, sabiedrisko mediju satura atskaņotājs replay.lv un bērnu satura vietne "Bērnistaba".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti