Rīta Panorāma

Aleksandra Puškina poēmas”Čigāni” iestudējums

Rīta Panorāma

Intervija ar Eiroparlamenta deputāti Inesi Vaideri

Intervija ar Ingu Cimdiņu

«Trejdeviņi gaismas tilti» - 4000 dejotāju dāvana Latvijas jubilejai «Arēnā Rīga»

Jau šo sestdien, 29.aprīlī,  "Arēnā Rīga" notiks lielkoncerts “Trejdeviņi gaismas tilti”, šim pasākumam Rīgas izglītības iestāžu bērni un jaunieši gatavojušies vairākus gadus. Lielkoncertā sadejos 4000 dejotāju, izdejojot deviņus jaundarbus.

Par deju lielkoncertu raidījumā “Rīta panorāmā” stāsta to organizatore Inga Cimiņa.

Koncerta organizatore stāsta, ka šis lielkoncerts ir jau tradīcija, šie ir trešie svētki. 2007.gadā šos svētkus aizsāka horeogrāfe Arta Melnalksne. Galvenais koncerta mērķis ir ļaut saprast un izjust svētkus maziem un lieliem. Unikāls šis pasākums ir ar to, ka gatavots kā dāvana Latvijas simtgadei.

Cauri koncertam vīsies deviņi stāsti. Šajos stāstos galvenā vērtība ir tradīcija, laikmets, ģimene, sapņi un citas svarīgas vērtības.

Šos stāstus izdejos bērni no pirmsskolas vecuma līdz vidusskolēniem. Tas ir liels izaicinājums, jo svētkus vēros gandrīz 7000 skatītāju. Šiem svētkiem ir radītas arī vairākas jaundejas. Lielkoncertā arī skolotāji, kuri ikdienā strādā ar bērniem, parādīs savas horeogrāfijas plašākai auditorijai.

Jau rakstījām, ka lielkoncertā tiks izdejoti deviņi jaundarbi, kuru autori ir Rīgas izglītības iestāžu deju kolektīvu vadītāji: Anita Pielēna-Pelēna, Rūta Lauce, Evija Urbanoviča, Santa Pastore, Ineta Bērziņa, horeogrāfes Indra Filipsone un Taiga Ludborža. Lielkoncerta finālam  tapusi komponista Valta Pūces mūzika „Trejdeviņi gaismas tilti”.  Vairākas dejas jaunā muzikālā ietērpā radījusi bērnu un jauniešu centra „Rīgas Skolēnu pils” folkloras kopas „Kokle” vadītāja Dina Liepa.

Vairāk par lielkoncertu varat uzzināt www.rigadundeja.lv.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti