Rīta Panorāma

Telefonintervija ar Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcas galvenais ārstu Uģi Zariņu

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Intervija ar Bērnu psihiatrijas klīnikas vadītāju Ņikitu Bezborodovu

Top jauns Bērnu un jauniešu psihiskās veselības centrs

Pandēmijas laiks saasinājis mentālās veselības jautājumus – jo īpaši bērniem un jauniešiem, kad notiek strauja attīstība un notiek sarežģīts identitātes veidošanās process. Pēdējos gados pieprasījums pēc palīdzības jauniešu vidū tikai aug, rodas rindas. Lai paplašinātu palīdzības iespējas, šodien liek kapsulu jaunas bērnu psihiatrijas klīnikas pamatos, LTV raidījumā “Rīta panorāma” pauda Bērnu psihiatrijas klīnikas vadītājs Ņikita Bezborodovs.

Pēdējos gados sabiedrība daudz vairāk pievērsusies psihiskajai veselībai, tas devis izmaiņas. Veselības jomā eksistē psihiatrijas stigma – negatīva attieksme, aizspriedumi, tagad tas ir mazinājies. Cilvēki daudz gatavāki vērsties pēc palīdzības, vecāki agrīnāk vēršas pēc palīdzības bērniem, situāciju raksturo Bezborodovs.

“Grūtības attīstības ceļā var rasties, tāpēc eksistē palīdzības sistēma. Vienam no 10 bērniem nepieciešama palīdzība,” pauž Bezborodovs.

Ir divas pamatlietas, kad pusaudžiem nepieciešama palīdzība – ja ir nozīmīgas ciešanas. Otrs – funkcionēšanas grūtības – nespēja darīt lietas, ar kurām iepriekš tika galā. Tad jāmeklē palīdzība.

Pēc palīdzības vispirms ir jāvēršas pie ģimenes ārsta, ārstam jāatpazīst grūtību līmenis; tad, ja nepieciešams, vēršas pēc speciālas aprūpes.

Šodien liek kapsulu pamatos jaunai bērnu psihiatrijas klīnikai. Gadiem palīdzība bērniem nav pietiekami pieejama, rodas rindas. Pēdējos gados pandēmijas sakarā pieprasījums pēc palīdzības tikai aug.

“Ilgtermiņa sekas vēl redzēsim, bet pusotrā gadā nozīmīgi pieaug pusaudžu skaits, kas nonāk bērnu psihiatrijas klīnikā neatliekamā kārtā emocionālu traucējumu dēļ,” uzsver Bezborodovs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt