TIEŠRAIDE: Vai skolas sols un mācību grāmata joprojām ir dominējošais veids, kā mācīties?

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Attālinātās mācības devušas jaunu pieredzi. Izglītības praktiķus, vecākus un skolēnus aicina uz tiešsaistes sarunu "Skolas sols un mācību grāmata - vai joprojām dominējošais veids, kā mācīties?". Šī ir otrā no četrām tiešsaistes sarunām par tēmu - ko iemācīties krīzē, lai vērtīgākās pārmaiņas skolā būtu paliekošas.

Šeit pieejams pirmās sarunas ieraksts par tēmu "Ko vērts mācīties skolā - augsti akadēmiskie sasniegumi vai gatavība doties nezināmajā".

Līdz ar ārkārtējo situāciju nepilnas nedēļas laikā mainījās paaudzēm ierastā lietu kārtība - skolas solu nomainīja jebkura piemērota un skolēnam pieejama vieta mājās, bet mācību grāmatu papildināja un bieži vien arī aizstāja citi zināšanu un informācijas avoti - televīzijas raidījumi, "YouTube" video, mācīšanās, darot darbus mājās, pieredze mājas darbos, vecāku skaidrojumi. Mācību kvalitāte kļuva par vienu no aktuālākajiem jautājumiem ikdienā. Nenoliedzami, kamēr bērni un viņu vecāki, skolotāji adaptējās jaunajām saziņas formām, ierastais mācīšanās temps uz laiku palēninājās. Tomēr galvenais jautājums paliek: ja atmetam ārējās izpausmes formas, kas ir tas, kas veicina mācīšanos, rosina interesi un vēlmi izzināt vairāk?

Daži no jautājumiem otrajā forumā

  • Vai mācīšanās notiek, skolēnam sēžot skolas solā vai pie datora ekrāna? Vai mācās, klausoties skolotāju, skatoties ''YouTube'' video? Ja skolēns katru dienu piedalās divās tiešsaistes stundās vai nedēļas garumā nevienā, - vai viņš mācās?
  • Kas ir svarīgās sastāvdaļas mācību procesā - skolotāja stāstījuma klausīšanās stundā? Mājasdarbu pildīšana mājās? Jauna skaidrojuma izlasīšana / noklausīšanās mājās? Vai tomēr uzdevumu veikšana klasē kopā ar citiem?

Sarunas dalībnieki

  • Gunta Lāce, Limbažu novada ģimnāzijas direktore un matemātikas skolotāja.
  • Ivars Bleidelis, Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas 12. klases skolēns.
  • Gatis Narvaišs, ''Edurio'' skolu izaugsmes vadītājs Latvijā.
  • Liene Millere, eTwinning projektu koordinatore.
  • Jānis Zeimanis, Rīgas 1. Valsts ģimnāzijas angļu valodas skolotājs.
  • Iveta Ratinīka, Rīgas Āgenskalna Valsts ģimnāzijas latviešu valodas un literatūras skolotāja.

 

Sarunu vadīs

Oskars Kaulēns, Ventspils Valsts 1. ģimnāzijas direktores vietnieks.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti