Video: Sarunu ar Nilu Saksu Konstantīnovu par pusaudžiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Kustība "Plecs" šodien, 8. aprīlī, pulksten 16.00 organizē tiešsaistes tikšanos ar Pusaudžu resursu centra Latvijā vadītāju Nilu Saksu Konstantīnovu sarunai par pusaudžu problēmām, izaicinājumiem, uzvedību, īpaši šajā laikā.

“Paņem trīs, atdod trīspadsmit gadu vecumā...” – šis ir daudzkārt dzirdēts teikums no darbiniekiem, kuri strādā aprūpes iestādēs.

Jo kādudien viņu durvju priekšā atkal stāv cilvēkbērns, kurš bērnunamu veiksmīgi pametis mazotnē, bet nu, kļuvis par pusaudzi, ir atpakaļ. Un tad, kā jau paredzams, ellei vārti iet vaļā – pamatīgi vīlies pieaugušajos, pusaudzis dod vaļu visiem impulsiem, kuru šajos gados nudien netrūkst. Katrā ziņā laba uzvedība un skolas apmeklējums viņa prioritāšu sarakstā nudien nav atrodams. Diemžēl bieži vien vairs nepalīdz nekas – pat ne psihologi vai psihoterapeiti, jo arī tie ir pieaugušie, bet pusaudzis ir stingri nolēmis vairs neticēt “nevienam no viņiem”.

Vai tā notiek bieži? Diemžēl biežāk, nekā mēs vēlētos domāt. Skaidrs, ka tādos gadījumos gribas meklēt vainīgo – un pirmā prātā nāk audžuģimene. Gribas pārmest, ka savu bērnu, kurš tāpat uzvestos, taču neatdotu, un robežas, sasniedzot pusaudžu gadus, pārbauda itin visi!

Taču, paveroties plašāk, kļūst skaidrs, kā ģimenei trūcis, lai tā šādu izmisuma soli nespertu, – atbalsta.

Pirms trim gadiem šajā ziņā kaut kas būtiski mainījās – durvis vēra pirmais Pusaudžu resursu centrs Latvijā. To vada Nils Sakss Konstantīnovs, un tagad bieži vien, dzirdot vārdus “pusaudzis”, “problēmas” un “risinājums”, pirmās asociācijas saistās tieši ar viņu.

Nils Lielbritānijā ir ieguvis zinātņu maģistra grādu psiholoģijā un Varneforda klīnikā Oksfordā izgājis pēcdiploma apmācības bērnu terapijā; viņš pēta jauniešu psiholoģiju, ir publikāciju un pētījumu autors un ar problemātiskiem pusaudžiem un viņu ģimenēm strādā diendienā.

Trešdien, 8. aprīlī, plkst. 16.00 Nils Sakss Konstantinovs runās "Pleca" "Facebook" profilā, un tēmas solās būt noderīgas gan ģimenēm, kas uzņēmušas bērnus, gan tām, kuras brīžiem skatās uz savu atvasi un klusībā domā – vai tas maz ir manējais?!...

Sarunas tēmas:

  • Kā stress un izolācija ietekmē pusaudža smadzenes?
  • Kādas uzvedības izpausmes var parādīties problemātiskiem pusaudžiem?
  • Ko darīt situācijās, kad problēmas sākušās?
  • Kā runāt ar agresīvu vai izaicinošu pusaudzi?
  • Kādi ir vardarbības riski ģimenē, kurā aug problemātiski pusaudži, un kā tos novērst?

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti