Tieša fiziska vardarbība pret bērnu ir pamanāma. Esiet vērīgi!

Bērni bieži savainojas rotaļās, fiziskās aktivitātēs, aiz neuzmanības. Diemžēl, pret bērniem notiek arī tīša vardarbība. Pazīmes, kas liecina par tīšu fizisku vardarbību ģimenē ir izteiktas - bērnam ir rētas, pušumi un zilumi. Novērojot kādu no šīm pazīmēm, līdzcilvēkiem nekavējoties vajadzētu informēt policiju.

Šoreiz būs stāts par pavisam tiešu vardarbību, proti, fizisku vardarbību pret kādu trīs mēnešus vecu zīdaini, kurš šobrīd no nelabvēlīgās ģimenes ir izņemts un nodots adopcijai.

Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Reanimatoloģijas klīnikas pediatrs Reinis Balmaks atceras notikumu ar zīdaini: "Maijā uz mūsu nodaļu pārveda pacientu.
Ģimenes ārsts bija secinājis, ka viņam ir krampji, viņš ir ļoti uzbudināts, bija arī pamanījis zilumu. Zīdainim bija trīs mēneši.

Šādu traumu dabū, ja bērnu spēcīgi kāds purina. Zīdaini satver kāds aiz krūšu kurvja un purina ļoti stipri."

Magnētiskās rezonanses laikā tika atklāti asinsizplūdumi galvas smadzenēs, tika novēroti arī asinsizplūdumi acīs. Šis gadījums varēja nenotikt, ja vien atbildīgās institūcijas būtu laicīgi nelabvēlīgajai ģimenei pievērsušas uzmanību.  Zīdainis mātei nebija pirmais bērns.

Pediatrs stāsta, ka zīdaiņa mātei bija arī 16 gadus veca meita, kura ar viņu kopā nedzīvoja. Man šķiet, ka sociālajam darbiniekam vajadzēja diezgan rūpīgi uzraudzīt.

Pēc dažām nedēļām zīdainis tika izrakstīts no slimnīcas. Viņš nonāca aprūpes centrā un šobrīd ir nodots adopcijai. 

Pazīmes, kas var liecināt par fizisku vardarbību ģimenē parasti ir izteiktas.

Bērniem zilumi uz vietām, kur ir kaulu izvirzījumi - elkoņiem, ceļiem ir normāla parādība.

Centra “Dardedze” psiholoģe Daina Dziļuma aicina pievērst uzmanību, ja  bērnam ir bieži dažādas rētas, ievainojumi, it īpaši, ja tas ir netipiskās vietās.

Reinis Balmaks informē, ka  par vardarbību liecinās, ja šādi zilumi ir uz sejas vai vietām, kur nav kaulu izvirzījumi, piemēram, uz dibena. Vēl par vardarbību liecina, ja zilumi ir uz rokām – nereti bērns cenšas no varmākas kaut kādā veidā izvairīties, liek priekšā rokas. Traumas, kas ir mutes dobumā vienmēr ir aizdomīgas.

Jebkurš kaulu lūzums zīdainim var liecināt par vardarbību, arī apdegumi. Novērojot kādu no šīm pazīmēm, nekavējoties vajadzētu informēt policiju. Vienalga, vai jūs esat radinieks, kaimiņš vai skolotājs. Arī ārstiem, mazāko aizdomu gadījumā, nekavējoties jāinformē policija. Šādā veidā jūs varat izglābt bērna visu atlikušo dzīvi. Cietušie droši var zvanīt pa diennakts bērnu un pusaudžu uzticības tālruni 116111.


 

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Populārākie
Interesanti