Tēvu akcijā palīdzību lūdz bērnu atkarību, disciplinēšanas, saskarsmes jautājumos

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas bērnu un pusaudžu uzticības tālruņa 116111 rīkotajā akcijā “Uzticības tālrunis tēviem” visvairāk konsultāciju sniegts par tēvu un bērnu attiecību atjaunošanu pēc ilgāka pārtraukuma, saskarsmi pēc tiesas sprieduma, bērnu atkarībām, disciplinēšanu un finansiālām problēmām. Kopumā tēvu iesaiste bērnu audzināšanā nozīmīgi pieaug.

Pēdējos gados zvani uz uzticības tālruni pieaug, vecāki kļūst atbrīvotāki, meklē atbalstu situācijās, kuras paši neprot risināt, portālam “Lsm.lv” skaidro Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas ģimeņu ar bērniem atbalsta departamenta direktore Amanda Vēja, piebilstot, ka tēvi zvana mazāk, bet pēdējā laikā zvanu skaits pieaug.

Pēdējos trīs gados uzticības tālrunis rīko akcijas tēviem, lai atgādinātu, ka ir atvērti palīdzēt, sniegt informāciju, uzklausīt. Zvanu skaits katru gadu atšķiras, bet problēmu loks saglabājas līdzīgs.

Šī gada tēvu akcijā kā galvenā problēma izkristalizējās saskarsmes veidošana ar bērniem situācijā, kad tēvam un bērnam attiecību pārtraukšana bijusi ilgāku laiku, kas saistīta ar dzīvošanu šķirti, atrašanos ieslodzījumā, otras puses liegumu kontaktēties. Tēvi akcijā pauž, ka šādā situācijā bērna mātes neveicina tikšanos un attiecību uzlabošanos vai arī pats bērns vairs nevēlas tikties ar tēvu.

Otra lielākā problēma ir tēvu neapmierinātība ar tiesas spriedumiem par tiesībām uz saskarsmi ar bērnu un kārtību, kā saskarme ir noteikta.

Tēvu akcijā noskaidrots, ka liela problēma ir rast kontaktu un saskarsmi ar bērnu, kurš cieš no  atkarībām – narkotikas, azartspēles, līmes ostīšana. Vecāki ir izmisuši un skaidro, ka attiecības ar atkarīgajiem bērniem kļūst vēsas, vecāki zaudē kontaktu ar bērniem un nezina, kā palīdzēt.

Liela problēma ģimenēs ir bērnu disciplinēšana situācijās, kad tēvs bērnus audzina viens.

Arī finansiālās problēmas ir bijušas akcijas sarunu tēmās – zvanītāji bijuši neapmierināti ar uzturlīdzekļu maksāšanu, maksāšanas ilgumu.

Amanda Vēja uzsver, ka sabiedrībā ir vērojamas izmaiņas, tēvu iesaiste bērnu audzināšanā un aprūpē ir ļoti mainījusies. Daudzi tēvi uzņemas bērnu audzināšanu pēc šķiršanās.

Novērojams arī, ka tēvi vairāk meklē palīdzību, ne tikai zvanot uz uzticības tālruni, bet arī iesaistoties atbalsta grupās tēviem, dažādās programmās par bērnu emocionālo audzināšanu, vecumposma īpatnībām un citiem bērnu audzināšanas jautājumiem.

Uzticības tālrunis gadā rīko piecas sešas akcijas, kas domātas pieaugušajiem, Amanda Vēja atgādina, ka uzticības tālrunis centīsies psiholoģiski palīdzēt ikvienam, kurš zvanīs arī ārpus dažādām akcijām, jo bērnu labklājība ir atkarīga no vecākiem, viņu prasmēm un zināšanām.

Jau ziņojām, ka Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas bērnu un pusaudžu uzticības tālrunis 116111 no 6. līdz 8. septembrim rīkoja akciju “Uzticības tālrunis tēviem”, lai sabiedrībā aktualizētu tēva lomu ģimenē un sniegtu informatīvu un psiholoģisku atbalstu tēviem. Akcijas laikā tika sniegtas 60 psiholoģiskās konsultācijas par kontakta veidošanas ar bērnu problēmām, bērnu drošību un citiem aspektiem bērnu audzināšanā, informēja akcijas organizētāji.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt