TESTS: Ko darīt ar niķiem un blēņām un citi jautājumi par Evijas Gulbes grāmatu «Koko un Riko – skolas zvaigznes»

Aicinām lielos un mazos lasītājus pārbaudīt savas zināšanas par rakstnieces Evijas Gulbes grāmatu “Koko un Riko – skolas zvaigznes”, atbildot uz projekta “Literatūre/Sākumskola” veidotāju un pašas autores sagatavotajiem 10 jautājumiem!

Jautājumi testa formā sagatavoti kā turpinājums projektam “Literatūre/Sākumskola”.

"Literatūre/Sākumskola" ir izglītojoša spēle sākumskolas vecuma bērniem par 12 mūsdienu latviešu autoru grāmatām. Katras grāmatas autors bērniem sagatavojis gan uzdevumus video formātā, gan darba lapas. Lai pārbaudītu un nostiprinātu zināšanas par katru projektā apskatīto grāmatu, LSM.LV ik nedēļu publicēs zināšanu testu par katru darbu.

Pirms atbildi uz jautājumiem, aicinām ne tikai izlasīt grāmatu “Koko un Riko – skolas zvaigznes”, bet iepazīties arī raidījumā piedzīvoto.

 

Izprintējamas darba lapas par Evijas Gulbes grāmatu “Koko un Riko skolas zvaigznes”:

Dokumenti

Evija Gulbe. Darba lapas

Lejuplādēt

2.53 MB

 

 

 

 

Evija Gulbe ir bērnu grāmatu autore, latviešu valodas un literatūras skolotāja, interešu izglītības skolotāja un radio moderatore.

Bērnībā autore daudz laika pavadīja vienatnē, lasīja grāmatas, rakstīja pasakas un izgatavoja mazas grāmatiņas, kuras pati arī ilustrēja. Pirmais Evijas dzejolis publicēts jauniešu laikrakstā “LaBA”, kad viņai bija 11 gadi.

Grāmata “Koko un Riko – skolas zvaigznes” ir grāmatu sērijas ceturtā daļa. Par žurkulēniem Koko un Riko tapušas divas izrādes Latvijas Leļļu teātrī, izdotas lasāmgrāmatas, audiogrāmatas, krāsojamās darbošanās grāmatas un burtnīcas skaitļu un burtu iepazīšanai.

Grāmatu varonis Koko bija rakstnieces meitas žurkulēns, kurš kādas pastaigas laikā pazuda. Lai mierinātu meitiņu, radās stāsti par Koko un Riko piedzīvojumiem.

Kamēr žurku puikas Koko un Riko sapņo, ka abi reiz kļūs slaveni, pienācis laiks doties uz skolu. Ko iesākt, ja uz skolu negribas iet? Tad uz skolu ir jāskrien – tā nolemj žurkulēni, jo par visu vairāk viņiem patīk draiskoties. Taču skolā draiskulības piemirstas, zinātkārie žurkulēni naski rēķina, dzied, vingro, slēpjas, izgudro un vēl – pavisam negaidīti kļūst par skolas zvaigznēm. Izrādās, popularitāte ne vienmēr sniedz gandarījumu, bet īsta draudzība – gan!

Ar visiem projekta materiāliem var iepazīties te.

 

 

Raksta pirmpublikācija Lsm.lv 2021. gada 1. oktobrī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt