TESTS: Kāpēc lamām ir auskari, kas ir Čukikamata un citi jautājumi Ineses Paklones grāmatas «Okeāns un tuksnesis» lasītājiem

Aicinām lielos un mazos lasītājus pārbaudīt savas zināšanas par rakstnieces Ineses Paklones grāmatu “Okeāns un tuksnesis”, atbildot uz 11 projekta “Literatūre/Sākumskola” veidotāju un pašas autores sagatavotajiem jautājumiem!

Jautājumi testa formā sagatavoti kā turpinājums projektam “Literatūre/Sākumskola”.

"Literatūre/Sākumskola" ir izglītojoša spēle sākumskolas vecuma bērniem par 12 mūsdienu latviešu autoru grāmatām. Katras grāmatas autors bērniem sagatavojis gan uzdevumus video formātā, gan darba lapas. Lai pārbaudītu un nostiprinātu zināšanas par katru projektā apskatīto grāmatu, LSM.LV ik nedēļu publicēs zināšanu testu par katru darbu.

Pirms atbildi uz jautājumiem, aicinām ne tikai izlasīt grāmatu “Okeāns un tuksnesis”, bet arī iepazīties ar raidījumā pausto.

Izprintējams materiāls par Ineses Paklones darbu “Okeāns un tuksnesis” :

Dokumenti

Inese Paklone. Darba lapas

Lejuplādēt

7.03 MB

 

 

 

 

Inese Paklone ir rakstniece, atdzejotāja un tulkotāja. Viņai iznākušas četras prozas un viena dzejoļu grāmata – “Es picas brālēnu cepu”, kas nominēta Jāņa Baltvilka balvai. Publicētas arī apmēram 30 tulkotas grāmatas bērniem, no kurām dažādos gados Bērnu žūrija divām piešķīrusi pirmo vietu, vienai – trešo.

“Pirmo grāmatu es sāku rakstīt 11 gadu vecumā. Iecerētais romāns ar nosaukumu “Viņi” par atnācējiem no kosmosa balstījās uz papa stāstīto, ka Amerikā virs šosejas bija laidies lidojošais šķīvītis un zem tā braucošajai automašīnai apstājās motors, bet braucējam – pulkstenis. Tas arī bija pirmajā lapaspusē. Pēc tam atklāju, ka manu rūtiņburtnīcā rakstīto romānu kāds – droši vien paps – ir lasījis, un tad es to vairs neturpināju. Tik vien palika kā nosaukums un tā viena lappuse. Pēc tam klasesbiedriem uzņēmos rakstīt lugu, izmantojot biezo grāmatu par trim musketieriem, tā gan tika uzrakstīta un spēlēta. Tā uzzināju, ka rakstīšana nav sev pašai, bet arī citiem lasītājiem. Atzīstos, ka esmu lasījusi un joprojām lasu ļoti daudz.”

“Okeāns un tuksnesis” ir Ineses Paklones grāmata, kuras ideja radās pēc diviem ilgākiem ceļojumiem uz Čīli – tālo, gandrīz 4000 kilometru garo valsti, kurā sastopamas visas iespējamās ģeogrāfiskās zonas – augsti kalni, dažnedažādi ūdeņi, sniegi un ledi, meži un tuksneši, zemes un cilvēku radītas bagātības. Kopā ar suvenīriem – mazām adītām pirkstiņlellītēm – pie autores atnāca smaidīgā lama Atakama un gudrinieks pingvīnēns Humbolts Humbolts. Grāmatā sastopami ne vien abi sapņotāji – lama un pingvīnēns, bet arī tuksneša observatorijas lapsis Zorro, brāļi ķirzaki, puķu blakts, kura gaida reti atnākošo tuksneša pavasari, inteliģentās kalmāres Skilla un Haribda, starp kurām neviens negrib nonākt, un daudzi citi. Stāstu ilustrējusi gleznotāja Alise Mediņa.

Ar visiem projekta materiāliem var iepazīties te.

 

Raksta pirmpublikācija Lsm.lv 2021. gada 8. oktobrī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti