TESTS: Blusas lēciens, bebra zobārsts un citi fakti no grāmatas «Trakas lietas jeb ieraksti policijas dežūržurnālā»

Kāpēc Lasis sacēla traci bibliotēkā? Ko Bizbizmārīte darīja Rīgā? Un ko Bebrs darīja pie zobārsta? Aicinām lielos un mazos lasītājus pārbaudīt savas zināšanas par rakstnieces Ievas Samauskas grāmatu “Trakas lietas jeb ieraksti policijas dežūržurnālā”, atbildot uz 11 projekta “Literatūre/Sākumskola” veidotāju un pašas autores sagatavotajiem jautājumiem!

"Literatūre/Sākumskola" ir izglītojoša spēle sākumskolas vecuma bērniem par 12 mūsdienu latviešu autoru grāmatām. Katras grāmatas autors bērniem sagatavojis gan uzdevumus video formātā, gan darba lapas. Lai pārbaudītu un nostiprinātu zināšanas par katru projektā apskatīto grāmatu, LSM.LV ik nedēļu publicēs zināšanu testu par katru darbu.

Jautājumi testa formā sagatavoti kā turpinājums projektam “Literatūre/Sākumskola”.

Pirms atbildi uz jautājumiem, aicinām ne tikai izlasīt grāmatu “Trakas lietas jeb ieraksti policijas dežūržurnālā”, bet arī iepazīties ar raidījumā "Literatūre/Sākumskola" piedzīvoto un atklāto.

 

Izprintējamas darba lapas par Ievas Samauskas grāmatu “Trakas lietas jeb ieraksti policijas dežūržurnālā”:

Dokumenti

Ieva Samauska. Darba lapas

Lejuplādēt

9.66 MB

 

 

 

 

 

Ieva Samauska (1969), pēc profesijas žurnāliste, vairāku, šobrīd gandrīz trīsdesmit bērnu grāmatu rakstniece un dzejniece. Pirmā izdotā grāmata “Starp diviem sirdspukstiem” (2004) adresēta sieviešu auditorijai, bet visas pārējās, kas šobrīd iznākušas, domātas pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem, kā arī pusaudžiem. Vairākas no tām (“Eņģelītis”, “Pilsēta no A līdz Z”, “Oliņš Boliņš sēž uz soliņa”, “Govs uz bagāžnieka”, “Ķiķināšanas gadalaiks”, “Skaļā klase”) nominētas J. Baltvilka balvai literatūrā, tāpat grāmatas atzinīgi novērtētas Bērnu lasīšanas žūrijā, bet 2015. gadā par konkrētajām grāmatām piešķirta Pastariņa balva. Grāmatas “Skaļā klase” un “Meitene, kura mācēja visas pasaules valodas” tulkotas un izdotas arī angļu valodā – ar pseidonīmu Ieva Flamingo.

Rakstniece dzīvo Saldū, brīvajā laikā kopā ar savu balto suni Albu brauc ar velosipēdu, spēlē ukuleli un ada rūķus-pirkstiņlelles.

Bērnībā Ievai ļoti patika zīmēt un lasīt grāmatas, spēlēties ar šaha figūriņām un fantazēt, bet savu pirmo dzejoli, pašai negaidot, viņa uzrakstīja 1. klasē – par atnākušo pavasari.

“Trakas lietas jeb ieraksti policijas dežūržurnālā” ir neliela atraktīva un smieklīga grāmatiņa ar dzejas formā sarakstītām īsludziņām 12 ainās, kur katra atbilst noteiktam likumpārkāpumam, kas tiek iztirzāts policijas inspektora Cūkas (kura identitāte sākumā nemaz nav atklāta) kabinetā, pratinot vaininiekus un lieciniekus. Piemēram, izrādās, ir sakāvušies bruņurupuči, kāds pingvīns iekāpis lielveikala saldētavā, blusa braukusi par zaķi sabiedriskajā transportā, lasis sarīkojis jandāliņu bibliotēkā jeb Gaismas pilī, bebrs kafejnīcā saliecis visas tējkarotītes, pele nograuzusi visu sieru lamatiņās, bizbizmārīte šķērsojusi ielu pie sarkanās gaismas utt.

Ar visiem projekta materiāliem var iepazīties šeit.

 

Raksta pirmpublikācija 2021. gada 3. septembrī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt