Tapusi populāru mūziķu kultūras un koncertlekciju programma skolēniem

Mūziķis, komponists un producents Jānis Ķirsis kopā ar dziedātāju Rūtu Dūdumu-Ķirsi un domubiedriem, sadarbojoties ar programmu «Latvijas skolas soma», sagatavojis plašu un daudzveidīgu kultūras un koncertlekciju programmu skolēniem.

Projektā iesaistījušies populārās grupas «Citi zēni» dalībnieki, džeza dziedātāja Beāte Zviedre, mūziķis Justs Sirmais, dziedātājas Pastrisha, KATO u.c. mākslinieki.

Visa informācija par jauno projektu – festivālu, kas vienlaikus izglīto un izklaidē, pieejama interneta platformā www.skoleniem.lv.

Jānis Ķirsis kopā ar dziedātāju Rūtu Dūdumu-Ķirsi sagatavojis 5.–12.klašu skolēniem adresētu koncertlekciju «Dzejas dienas mūzikā», kas veltīta divu šā gada jubilāru – dzejnieces, dramaturģes un publicistes Māras Zālītes un komponista Zigmara Liepiņa – 70 gadu jubilejai. «Tas ir muzikāls stāsts par jubilāru daiļradi – laikmetu, kurā viņi mācījušies, strādājuši, kā arī par aktuālo šodien dzejā un mūzikā,» piebilst Jānis.

Dziedātājas Patrisha un KATO koncertlekcijā «Modes un mūzikas evolūcija» šai pašai vecuma grupai piedāvās iepazīt modi, mūziku un dzeju caur dažādiem laikmetiem, kā arī, piedaloties interaktīvā spēlē, atminēt latviešu dizainerus, tautas tērpu elementus un apgūt apģērba etiķeti. Koncertlekcijas muzikālo vēstījumu papildinās vēsturiskas fotogrāfijas un video fragmenti.

Aizraujošajā muzikālajā izrādē «Princeses dārgumu lāde», kas domāta 1.–6.klases skolēniem, princeses lomu atveidos talantīgā dziedātāja un aktrise Beāte Zviedre. Pēc Vladimira Fedoroviča Odojevska 1834. gadā sarakstītās pasakas par mūzikas lādīti motīviem režisore Dace Micāne-Zālīte radījusi stāstu par Princesi, kurai izdevies ielūkoties muzikālajā lādē. Kopā ar viņu klausītājs uzzina dažādus mūzikas pasaules noslēpumus.

Uz muzikālo pasaku «Makss un Morics», kuru radījuši komponisti Jānis Ķirsis un Andris Sējāns pēc Vilhelma Buša tāda paša nosaukuma stāsta motīviem, aicinās dziedājs Justs Sirmais, kurš pirms dažiem gadiem Latviju pārstāvēja Eirovīzijā, un mūziķis Kārlis Magulsons.

Savukārt 5.–12. klašu audzēkņus koncertlekcijā «Ceļš uz lielo skatuvi» gaida tikšanās ar populārās grupas «Citi zēni» dalībniekiem Robertu Memmēnu un Dagni Roziņu. Tikšanās laika gaidāmi muzikāli priekšnesumi, koncertdzīves aizkulises un veiksmes stāsti mūzikas vēsturē, sarunas par mūziku, dzeju, izglītību un kultūras nozīmi mūsu dzīvē.

Plašāk par programmu “Latvijas skolas soma” un pilns kultūras norišu saraksts atrodams programmas mājaslapā.

Ja vēlaties kādu no šīm koncertlekcijām redzēt savā skolā, esat laipni aicināti aizpildīt pieteikuma anketu projekta mājaslapā www.skoleniem.lv. Tur arī atrodama plašāka informācija par katru projektu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti