Vilka manipulatora ļaunos nolūkus un to atmaskošanu izspēlē Latvijas Kutūras akadēmijas (LKA) 4. kursa studenti, topošie aktieri Una Eglīte, Rūdolfs Apse un Mārtiņš Gailis. Video tapšanā piedalījās režisore Elza Gauja, operators Mārtiņš Jurevics un montāžas režisors Jurģis Ločmelis. Video izveide ir daļa no "British Council" pārstāvniecības Latvijā, Kultūras ministrijas un LKA sadarbības projekta, kura mērķis ir veicināt Latvijas skolēnu medijpratību.
Ideja par grāmatas „CAPS un CIET jeb Vilks manipulators” iedzīvināšanu video formātā, lai nodrošinātu iespēju ikvienam Latvijas skolēnam augt medijpratības zinībās, radās iedzīvotāju lielās intereses dēļ, kā arī vērojot bērnu atsaucību, kad stāsts tika uzvests teatralizēta uzveduma veidā grāmatas atvēršanas pasākumā šā gada sākumā.
Viens no Latvijas Mediju politikas pamatnostādņu rīcības virzieniem ir medijpratības veicināšana. Lai medijpratības prasmes veidotu jau no mazotnes, pērn rudenī tika sākta medijpratības un bērnu drošības internetā sociālā kampaņa 5–8 gadus veciem bērniem “Supervaroņi internetā!”. Savukārt grāmata „CAPS UN CIET jeb Vilks manipulators” paredzēta nedaudz lielāku, 9–11 vecu, bērnu auditorijai.
CAPS UN CIET jeb Vilks manipulators

„CAPS UN CIET jeb Vilks manipulators” ir medijpratības pasaka bērniem.
Pasakas autore Solvita Denisa-Liepniece, Marinas Heniņas ilustrācijas.
Grāmata veidota kā izglītojošs un izklaidējošs stāsts bērniem vecumā no 9 līdz 11 gadiem.
Pasaka palīdzēs saprast, kā veidojas informatīvā vide, un mācīties kritiski izvērtēt redzēto vai dzirdēto, tostarp, internetā atrastos apgalvojumus tādās lapās, kas nav uzticami mediji, paturot prātā, ka ne viss ir tāds, kā tas izskatās.
Publicēsim šo pasaku turpinājumos.
Izprintējiet "Tradicionālo un sociālo mediju skaidrojošo vārdnīcu":
Šeit pieejama visa grāmata "CAPS UN CIET jeb Vilks manipulators":