«Svinam arhitekta dzimšanas dienu!» - bērnu rīts mazajiem kopā ar runci Albertu

Muzejs "Rīgas Jūgendstila centrs" 10. martā plkst.12.00 aicina uz bērnu rītu "Svinam arhitekta dzimšanas dienu!", lai kopā ar muzeja runci Albertu izzinātu, cik dažādas mēdz būt mājas cilvēku un dzīvnieku pasaulē, kas tās projektē un būvē. Bērnu rītā notiks dažādas aktivitātes, portālu "Lsm.lv" informēja muzeja projektu vadītāja Dace Bāliņa. Protams, dzimšanas dienas viesus gaidīs arī kāds pārsteigums!

Pavasarī, kad mostas daba, jaunai dzīvei sarosās putni un zvēri, savus namus sāk spodrināt cilvēki. Runci Albertu nodarbina domas par to, kas projektē namus dabā – kā top putnu un dzīvnieku mājas, kādi materiāli tiek izmantoti būvniecībā, kādi nosacījumi jāievēro, lai nams izdotos stiprs un drošs.

Martā muzejs "Rīgas Jūgendstila centrs" dzīvo arhitekta Konstantīna Pēkšēna 160. jubilejas noskaņās. Muzejā būs apskatāma arhitekta namu fotogrāfiju izstāde, jo K. Pēkšēns ir projektējis ne tikai māju Alberta ielā 12, kurā atrodas muzejs, bet arī pēc viņa projektiem Rīgā tapis vēl ap 200 namu.

Daļu šī mantojuma varēs aplūkot fotogrāfes Margaritas Fedinas izstādē "Arhitekta Konstantīna Pēkšēna Rīga. Noskaņas".

Iedvesmojies no stalto namu attēliem, runcis Alberts ir nolēmis noskaidrot svarīgas lietas par māju būvniecību. Režisore Ināra Čakste kopā ar bērniem pētīs dažādus māju tapšanas veidus un kopīgi radīs atbildes uz jautājumiem par pavasari, būvniecību un dzimšanas dienas priekiem. Bērnu rīta dalībnieki varēs arī uzbūvēt savu namu muzeja virtuālajā ekspozīcijā, kā arī uztaisīt dzimšanas dienas foto jūgendstila foto salonā.

Pasākuma dalībnieki aicināti apskatīt arī Johana Valtera gleznu izstādi interjerā "Mājas koncerts" un Ineses Brants porcelāna izstādi "Vij ziedus ap galvu…".

Uz pasākumu aicināti bērni vecumā no 4 līdz 8 gadiem, kā arī viņu vecāki vai pavadošās personas. Vietu skaits ir ierobežots, tāpēc lūgums pieteikt dalību iepriekš, zvanot pa tālruni 67181465 vai rakstot uz e-pastu: [email protected]

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti