Stradiņa slimnīcā dzemdībās atļauj piedalīties vienai pavadošajai personai

No 21. maija Stradiņa slimnīcas Dzemdību nodaļā atsāk ģimenes dzemdības.  Dzemdībās, ievērojot īpašus drošības noteikumus, drīkstēs piedalīties bērna tēvs vai cits vienas ģimenes loceklis, teikts slimnīcas paziņojumā.

Pavadošajai personai jāievēro piesardzības pasākumi, lai rūpētos par pacientu un darbinieku drošību. Tas attiecas uz personas pašsajūtu, ceļošanu, atrašanos karantīnā vai pašizolācijā, īpašu apģērbu un aizsargmaskām. Vairāk par noteikumiem lasāms slimnīcas mājaslapā.

Ir īpaši noteikumi - pavadošā persona visu laiku atrodas dzemdību zālē vai pēcdzemdību palātā kopā ar māti un jaundzimušo, drīkst atrasties nodaļā līdz divām stundām pēc dzemdībām.

Ja pavadošā persona vēlas piedalīties plānotā ķeizargrieziena operācijā, nepieciešams veikt Covid-19 testēšanu 48 stundu laikā līdz operācijai. Akūtā ķeizargrieziena operācijā pavadošā persona nepiedalās (izņemot, ja ir negatīva Covid-19 testa atbilde 48 stundu laikā pirms operācijas).

Ja pavadošā persona nodaļu atstās (ejot pēc ēdiena, smēķēt utt.), atpakaļ ielaista vairs netiks un uz viņu attieksies slimnīcā ieviestais apmeklējuma aizliegums.

Jau ziņojām, ka no 15. maija Rīgas Dzemdību namā dzemdībās atkal drīkst piedalīties arī topošā bērniņa tētis vai cita pacientei tuva persona.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti