Ģimenes studija

Tēta laiks ar bērniem - būt kopā sadzīvē un atrast īpašo laiku attiecību stiprināšanai

Ģimenes studija

Laiks āra nodarbībām un atpūtai svaigā gaisā

Sporta ārste: Bērni sporto, jo tas ir jautri. Pieaugušie to ir aizmirsuši

Sporta ārste: Bērni sporto, jo tas ir jautri. Pieaugušie to ir aizmirsuši

Uz vecāku jautājumiem, kāpēc mans bērns nemāk lekt un rāpot, kāpēc viņam nepatīk sportot  vai kāpēc viņš tik bieži slimo, viena no atbildēm varētu būt, ka ģimene izvēlas mazkustīgu dzīvesveidu. Gaidot Eiropas sporta nedēļu, kas norisināsies no 23. līdz 30. septembrim, "Ģimenes studijā" saruna, kā vecākiem motivēt sevi un bērnu kļūt par aktīva dzīvesveida piekritējiem.

"Entuziasma ir daudz, bet, ja runājam par veselību un to, cik daudz nodarbojas ar fiziskām aktivitātēm, noteikti viena piektā daļa nedara neko. Tas ir daudz," vērtē sporta ārste Laila Ušacka.

Eiropas sporta nedēļas mērķis ir aicināt mainīt iedzīvotāju paradumus un būt fiziski aktīvākiem. Ieteikums ir 150 minūtes vidējas intensitātes aktivitātes nedēļā. Dienā vidēji tā ir pusstunda. 

"To nemaz nav grūti sasniegt, kaut vai brauciens ar velosipēdu uz darbu vai gājiens ar kājām, mērķis ir reāls," atzīst Laila Ušacka.

Latvijas Sporta federācijas padomes kopā ar SKDS veiktā aptauja par fiziskajām aktivitātēm rāda, ka 72% cilvēku ikdienā sporto kopā ar ģimenes locekļiem.

Mamma Agnese Strazda stāsta savas ģimenes pieredzi, sportojot kopā visiem četriem ģimenē.

"Bērnu sportošana ir atkarīga no vecāku dzīvesveida, vecāku bērnības dzīvesveida," vērtē Agnese Strazda. Viņa norāda, ka abi ar vīru bērnībā aktīvi sportojuši un vecāku kaislībai pret sportu ir nozīme bērna dzīvē.

"Sporta azartu, kas bijis pašiem, mēģinām nodot bērniem. Tad sinerģija ir vieglāka," atzīst Agnese Strazda.

Visi četri ģimenē labprāt spēlē tenisu. Interese par vienu sporta veidu satuvina ģimeni.

Tētis Kārlis Būmeisters, ko pazīstam kā mūziķi un televīzijas raidījumu vadītāju, atzīst, ka respektu pret sportu viņam ieaudzinājis tēvs. 

"Mans tēvs to ieaudzināja ar dziļdomīgu, gana stipru piesitienu pie pleca, kad bija kāds sportisks panākums puikas gados.

Bieži vien tāds tēvišķs uzsitiens pa plecu vairāk pasaka nekā daudzi vārdi," atzīst Kārlis Būmeisters. Tas radījis apziņu, ka jābūt piesardzīgam, tajā pašā laikā ir jāiemīl sports.

Tagad viņš kopā sporto ar savu piecgadīgo dēlu. Kārlis Būmeisters arī vērtē, ka sportiskums pat mazā vecumā ir tas, ar ko var gūt arī atzinību vienaudžu vidū.

Laila Ušacka norāda, ka bērni sporto tāpēc, ka ir jautri, un ir svarīgi šo jautruma elementu uzturēt pietiekami ilgi.

"Mēs, pieaugušie, esam aizmirsuši, ka sportot ir jautri," bilst Laila Ušacka. "Un kopā ar ģimeni, kopā ar draugiem sportot ir vēl jautrāk."

Bērni lielākoties aiziet no sporta, kad tas kļūst par daudz profesionāli un vairs nav jautri.

Nav unikālas receptes, kā rosināt sākt sportot, katram tomēr jārod tam sava motivācija.

Cik aktīvi ir Līvānu iedzīvotāji, raidījumā stāsta Līvānu Sporta skolas vieglatlētikas treneris un pirmsskolas izglītības iestādes “Rūķīši” sporta skolotājs Vjačeslavs Grigorjevs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt