Spēlēšanās īpatnības bērniem ar autiskā spektra traucējumiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Bērni ar autiskā spektra traucējumiem (AST) spēlējas netipiski, stāsta bērnu psihiatrs Ņikita Bezborodovs. Bērni ar AST spēļu mašīnas kārto rindās vai īpaši aplūko to detaļas, ir bērni, kas aizraujas ar elektrības vadiem, karotēm vai sarkanas krāsas bumbiņām. Bērnam ar AST spēlēšanās veids ir atšķirīgs, jo viņi nespēj iztēloties un iejusties dažādās sociālās situācijās.

Kampaņa "Es apņemos"

Kampaņā vāks līdzekļus, lai 40 bērni ar Autiskā spektra traucējumiem varētu saņemt agrīno intervenci.

Ziedot:

Par kampaņu lasi Bērnu slimnīcas fonda mājaslapā.

Lasi arī:

Autiskā spektra traucējumi un to agrīnās pazīmes. Skaidro bērnu psihiatrs Ņikita Bezborodovs

Spēlēšanās ir svarīga bērna attīstības joma.

“Mēs visi apgūstam sabiedrības normas un pieaugušo funkcionēšanas veidus caur spēlēm,” pauž bērnu psihiatrs Ņikita Bezborodovs.

Bērniem ir jāspēlējas. Lielākoties tā ir sociāla spēle, no trīs gadu vecuma bērnus sāk interesēt citi bērni un patīk spēlēšanās kopā. Iztēlošanās spēles un lomu spēles ir bērnu spēļu pamatā. Bērni izspēlē dažādas sociālas situācijas, tā iemācās sabiedriskas funkcijas un pareizas uzvedības modeļus.

Bērnam ar AST spēlēšanās veids ir atšķirīgs, jo grūti iesaistīties sociālās spēlēs, spēlēties kopā ar citiem bērniem un novērtēt sociālas spēles.

Bērniem ar AST ir tendence spēlēties veinatnē, neiesaistīties komunikācijā, jo ir grūtības ar iztēlošanās, lomu un komunikācijas spēlēm.

Bērniem parasti lelles patīk, labprāt ar tām spēlējas, jo ar tām var izspēlēt dažādas sociālas situācijas, bet bērnam ar AST var patikt spēlēties ar, piemēram, karotēm, vai spēle var būt orientēta uz sensoru uztveri.

Piemēram, bērns ar AST nespēlēsies ar mašīnu, kā citi bērni, rādot, kā brauc ar mašīnām, kā tās liek stāvvietās, bet bērns ar AST var skatīties, kā griežas mašīnas riteņi, vai klausīties, kāda ir skaņa, ja mašīnu nomet zemē. To sauc par stereotipo spēli.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti