Spēles mazajiem matemātikas apguvei. Ielaid bērnu «Bērnistabā»!

“Bērnistabā” jaunas spēles mazajiem matemātiķiem, lai spēles veidā apgūtu skaitļa vērtību, izprastu saskaitīšanas, atņemšanas, dalīšanas un reizināšanas darbības, summas, starpības, reizinājuma un dalījuma veidošanos. Spēles domātas arī pavisam mazajiem, tās ir dažādos līmeņos, un katrs bērns var strādāt atbilstīgi savām prasmēm. Vecāki, ievediet bērnu “Bērnistabā”!

Spēle “Matemātika”

 

Spēle “Matemātika” palīdz izprast saskaitīšanas, atņemšanas, dalīšanas un reizināšanas darbības, summas, starpības, reizinājuma un dalījuma veidošanos.

Spēlē bērns trenē matemātisko darbību prasmes ar vienkāršiem piemēriem.

Šo spēli var spēlēt mazāki bērni, arī neizprotot matemātiskās darbības, jo spēlē iestrādāts pašpārbaudes mehānisms, kas ļauj bērnam pašam saprast, kad uzdevums izdarīts pareizi. Spēles process ir labs treniņš, lai izprastu dažādas matemātiskās darbības.

Spēle veidota augošā grūtības pakāpē gan pa spēles variantiem, gan vienas spēles ietvaros, ieteicams mazākiem spēlētājiem šo secību ievērot.

Par pareizi izpildītu spēli spēlētājs gūst punktus, kas tiek rādīti viņa kontā un pārvēršas arī virtuālajā naudā.

Par katru līmeni spēlētājs maksimāli saņem trīs punktus, ja kļūdījies, punktu skaits ir mazāks. Punktu skaitu var palielināt, spēlējot to pašu līmeni atkārtoti tūlīt vai pie tā atgriežoties vēlāk.

 

Spēle “Skaita salīdzināšana”

 

Spēle "Skaita salīdzināšana" māca izprast skaitļa vērtību, cipara un skaitļa vērtības saistību, jēdzienus – “lielāks”, “mazāks”, “vienāds” nozīmi un to atbilstību pierakstos izmantojamām rakstu zīmēm.

Spēles ir veidota vairākos informācijas līmeņos.

Mazākie bērni, neprotot skaitīt, bet vizuāli novērtējot vai neprotot novērtēt attēlā redzamo lietu daudzumu, var izmēģināt spēli, liekot starp attēliem vienu no trim piedāvātajām zīmēm, ja zīme parāda zaļu aplīti, tad darbs veikts pareizi, ja sarkanu, tad ir kļūda. Šādi bērns var izdarīt secinājumus un censties izprast attēlā tredzamo lietu daudzumu, gan zīmju izmantošanu, gan to nozīmi.

Spēles variantā, kur zīmējumam pievienots cipars, bērns mācās saistību starp skaitu un ciparu.

Šī spēle māca arī izprast vizuālu apmānu, kas redzams dažos spēļu variantos, aicinot pārbaudīt lietu skaitu un paļauties uz zināšanām un faktiem.

Par pareizi izpildītu spēli spēlētājs gūst punktus, kas tiek rādīti viņa kontā un pārvēršas arī virtuālajā naudā.

 

Spēles skaitļa lieluma un cipara pazīšanai

 

Mazākiem bērniem iespējams ar spēles palīdzību mācīties pazīt ciparus un to vērtību. Spēles, lai iemācītos pazīt ciparus neparastos zīmējumos, spēlēt ciparu "Atmiņu spēli", mācītos skaitīt.

 

KONTEKSTS:

“Bērnistaba” ir Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio interneta projekts bērniem, kuri mācās pazīt burtus, ciparus, apgūst vārdus, iepazīst dažādas norises sabiedrībā un dabā, apgūst jaunas prasmes. Tajā bērni var uzzināt daudz jauna, papildināt un nostiprināt bērnudārzā un mājās apgūto. Saturs veidots, pamatojoties uz Izglītības un zinātnes ministrijas vadlīnijām pirmsskolai. 

"Bērnistabā" var skatīties arī animācijas, klausīties pasakas un bērnu raidījumus.

LSM.lv vecāku un bērnu sadaļa ir vieta, kur mēs sazināmies ar vecākiem, skaidrojot un iesakot, kā strādāt ar "Bērnistabas" materiāliem, publicējot dažādus materiālus par bērnu audzināšanu ģimenē un sabiedrībā.

E-pasts saziņai – [email protected], var sekot un sazināties arī sociālajos tīklos:  “Bērnistabas” ''Facebook'' kontā un tvitera kontā.

LSM.lv izveidots 2013. gada februārī, un tā klāstā ir ziņu portāls LSM.lv trīs valodās - latviešu, krievu un angļu, sabiedrisko mediju satura atskaņotājs replay.lv un bērnu satura vietne "Bērnistaba".

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt