Ģimenes studija

Drošas ķermeniskās attiecības: "Dardedze" aicina vecākus to pārrunāt ar bērniem

Ģimenes studija

Kā vislabāk palīdzēt bērniem un pusaudžiem atgūties pēc sarežģītā mācību gada?

Lielākie bērni vai vienaudži atņem mazākiem mantas vai aizskar. Kā rīkoties?

Speciālistu ieteikumi vecākiem par bērnu drošību uz ielas un atpūtas laukumos

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Pēdējo nedēļu laikā sociālajos tīklos parādās vairāki vecāku ieraksti par pāridarījumiem mazākajiem bērniem, piekaujot un atņemot mantas dažādās bērnu atpūtas vietās vai uz ielas. Speciālisti vecākus aicina mācīt bērniem drošības pasākumus, āra aktivitātēs neņemt līdzi vērtīgas mantas, iemācīties no galvas vecāku telefonu numurus un citus drošības pasākumus, kas palīdz rīkoties nedrošās situācijās. Ja notikuši negadījumi, vecākiem ar iesniegumu jāvēršas policijā.

Policijai nodots video, kurš bija populārs sociālajos tīklos, tajā lielāks puisis skeitparkā iesitis mazākam bērnam, pauž Rīgas pilsētas pašvaldības policijas pārstāvis Artjoms Kalacs.

Šādos gadījumos Rīgas pašvaldības policijas mājaslapā var rakstīt e-pastu [email protected], kā arī caur aplikāciju var nosūtīt video, to iesniegt kā iesniegumu. Ir jāvērtē konkrētā situācija, ja notiek negadījums, vardarbība pret bērnu, jāizsauc policija, arī ātrā medicīniskā palīdzība, tad gan palīdzētu cietušiem, gan uzreiz tiktu noformēts šis gadījums izmeklēšanai policijā.

Publicējot video vai attēlus sociālajos tīklos, jāatceras likumdošana par datu aizsardzību.

Par katru notikumu nepieciešams rakstīt iesniegumu policijai. Ja par pārkāpumu saņemti vairāki iesniegumi, tad pāridarītājs var arī nokļūt audzināšanas iestādēs, akcentē Kalacs.

Bērns, kurš nav sasniedzis septiņu gadu vecumu, nedrīkst atrasties uz ielas viens pats, tikai kopā ar pieaugušajiem vai pusaudzi no 13 gadu vecumam. Par pāridarījumiem kriminālatbildība likumdošanā ir no 14 gadu vecuma, no 11 gadu vecuma var piespriest audzinoša rakstura piespiedu līdzekļus.

Tāpat iesaka bērnam nedoties ārā, ņemot līdzi vērtīgas mantas.

Sociālais dienests var iesaistīties, ja saņemta informācija no valsts vai pašvaldības policijas, dienesta darbu raksturo Rīgas Sociālais dienesta Pārdaugavas rajona nodaļas teritoriālā centra ''Āgenskalns'' sociālā darbiniece darbā ar ģimeni un bērniem Kristīne Dišlere.

Klīniskā psiholoģe Kristiāna Kalniņa uzsver, ka mēs aicinām bērnu doties ārā, bet tur var sastapties ar skarbām situācijām, tām nepieciešams sagatavoties. Bērnam jāatceras, ka nevajag iesaistīties konfliktos; ja ir nepatikšanas, nepieciešams meklēt palīdzību, doties vietās, kur vairāk cilvēku, iemācīties no galvas vecāku telefona numurus.

Svarīga netaisnīgās, apdraudošās situācijās ir pieaugušo iesaiste un situācijas risināšana,

lai nav sajūta, ka šādi gadījumi ir aizmirsti bez risinājuma meklēšanas un atbalsta. Bērniem jāzina, ka viņi rūp pieaugušajiem.

Vecākiem jābūt atbildīgiem par bērniem, jāmāca drošības pasākumi.

Bērnu drošība

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti