Pēcpusdiena

Baiba Rubesa atkāpjas no "RB Rail" vadītājas amata

Pēcpusdiena

Sausuma dēļ cietušajiem lauksaimniekiem pieejams VID atbalsts nodokļu nomaksai

Sākas sociālā kampaņa "Supervaroņi internetā"

Sociālā kampaņā SuperAnna un SuperToms palīdzēs bērniem apgūt drošību internetā

Pērn iesāktā Supervaroņa kampaņa piedzīvo turpinājumu. Lai bērnus un pieaugušos informētu par iespējām un riskiem internetā, veicinātu bērnu medijpratību, ir sākta jauna kampaņa "Supervaroņi internetā". Kampaņas rīkotāji cer uz sabiedrības, vecāku un skolu palīdzību tās veiksmīgā norisē.

Latvijas Radio raidījumā “Pēcpusdiena” Valsts policijas priekšnieka vietnieks Artis Velšs skaidro sociālās kampaņas "Supervaroņi internetā" uzdevumus un iespējas.

Pērn tika organizēta izglītojoša kampaņa, kurā bērnus mācīja kļūt par Supervaroņiem – tādiem, kuriem ir zināšanas un prasme neapjukt, nonākot bīstamā situācijā.

Iepriekšējā kampaņa bija veiksmīga, tāpēc arī šogad, kampaņu turpinot, izmantots pērnā gada princips – aicinājums bērniem kļūt par Supervaroņiem.

Artis Velšs skaidro, ka pērn kampaņā runāja par fizisko realitāti, mācīja uzvesties uz ielas un reālā vidē, tāpēc nākošais solis ir - kā neapjukt un kļūt par Supervaroni interneta vidē.

Kampaņas rīkotāji sagaida, “ka vecāki, pedagogi palīdzēs bērnam labāk saprast drošības pasākumus virtuālajā vidē,” skaidro Velšs.

Kampaņā ir iesaistīti bērniem iemīļotie un vecākiem labi zināmi tēli SuperToms un SuperAnna, viņi kopā ar kampaņas draugiem aicina bērnus iegūt jaunas superspējas un kļūt par pārliecinātiem un gudriem interneta lietotājiem.

Kampaņai ir vairāki partneri – Valsts policija, Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Latvijas Drošāka interneta centrs (drossinternets.lv), "Balta", "Rimi" un "Deep White" – apvienoja spēkus kampaņas turpinājumā "Supervaroņi internetā", tādējādi piesakot jaunu misiju un piecas jaunas superspējas, ko apgūt katram Latvijas bērnam.

Kampaņas ietvaros ir izveidoti pieci video, kas 5–8 gadus veciem bērniem māca izprast dažādas situācijas, ar kurām viņi varētu saskarties internetā.

Kampaņas tēli – SuperAnna un SuperToms kampaņā vedina bērnus iemācīties un atcerēties vienkāršus drošības un medijpratības pamatnoteikumus, kas jāpatur prātā gan topošajiem, gan esošajiem interneta lietotājiem:

  • Ko internetā nedrīkst teikt svešiniekam?
  • Kad saukt palīgā pieaugušo, kam uzticies?
  • Kas internetā var būt mānīgs?
  • Kā uzvesties internetā?
  • Kā internets var palīdzēt?

Visi kampaņas materiāli ir pieejami Valsts policijas mājaslapā, tos iespējams izdrukāt, pavairot un lietot!

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti