«Sniega māsa» – izdota Ziemassvētku pasaka lieliem un maziem lasītājiem

Izdevniecībā "Zvaigzne ABC" izdota norvēģu rakstnieces Majas Lundes Ziemassvētku pasaka "Sniega māsa" ar mākslinieces Lisas Aisatū ilustrācijām. No norvēģu valodas grāmatu tulkojusi Dace Deniņa.

Nu grāmata tieši tādā izskatā kā citur pasaulē nonākusi arī Latvijas grāmatnīcās, ļaujot arī latviešu bērniem (un pieaugušajiem, kas sirdī jauni!) iepazīt Julianu un Hedvigu un piedzīvot visīstāko svētku brīnumu.

"Esmu pārliecināts, ka tev noteikti ir savs priekšstats, kādiem jābūt Ziemassvētkiem. Kur tev jābūt, kam jākarājas eglītē, svētkiem jāsmaržo un ar ko tev jābūt kopā. Un tu noteikti vēlies, lai katru gadu būtu tieši tā," saka grāmatas galvenais varonis, puisēns Julians. Viņš dzimis Ziemassvētkos, un līdz šim tieši šie svētki viņa mājās bijuši visvairāk gaidīti un viskošāk svinēti. Taču šis gads ir citāds… Un Julians pat vairs necer, ka kaut kas varētu mainīties un mājās atkal varētu iedegties svētku gaismiņas. Vienudien, nākdams no baseina, viņš sastop meitenīti Hedvigu. Viņas smaids ir tik plats un neatvairāms, ka Julians uzdrīkstas atkal sajust svētku prieku. Kopā ar Hedvigu viņi uzceļ Sniega Māsu un ķeras pie Hedvigas mājas rotāšanas, jo "būtu netaisni neizrotāt tualeti, ja ēdamistaba ir izrotāta. Varbūt tualete noskumtu!" Mazpamazām dzīvespriecīgā meitene atmodina Julianā prieku. Vai tas būs uz ilgu laiku, un kā Julianam izdosies šo prieku ienest savā ģimenē?

Dace Deniņa: "Šis ir ļoti aizkustinošs un mazliet skumjš Ziemassvētku stāsts, kas ieved mūs maģiskā pasaulē. Tas atgādina, ka Ziemassvētki ne vienmēr ir tikai dāvanas un līksme. Taču draudzība arī zaudējumu, ilgas un sāpes spēj pārvērst cerībā. Paraugies apkārt. Varbūt tieši šobrīd tu kādam esi ļoti vajadzīgs."

Maja Lunde ir sarakstījusi vairākas grāmatas bērniem, to skaitā arī grāmatu sēriju "Pasaulē foršākie bērni", un viņas romāns pieaugušajiem "Bišu vēsture" ir izdots vairāk nekā 30 valodās un daudzās valstīs kļuvis par bestselleru.
Ilustratore Līsa Aisatū ir pazīstama ar savām brīnišķīgajām ilustrācijām bilžu grāmatām bērniem. Viņa zīmē arī ilustrācijas avīzes "Dagbladet" sestdienas izdevumam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti