Ģimenes studija

Ciemos pie Mārtiņsonu ģimenes Cēsīs: septembris viņiem ir atkal citādas dzīves sākums

Ģimenes studija

Arvien vairāk tētu pēc šķiršanās nevēlas būt tikai "brīvdienu tēti"

Slims uz skolu nedrīkst iet. Svarīga ir sapratne un noteikumu ievērošana

Slims uz skolu nedrīkst iet! Mācību iestādēs izstrādāti stingrāki veselības noteikumi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Daudzi vecāki ar lielām bažām raugās uz izglītības iestāžu nosacījumiem, ka skolu un dārziņu nedrīkst apmeklēt bērni ar iesnām un klepu, kas rudens sezonā Latvijā ir ļoti bieža saslimšana. Izglītības iestāžu vadītāji un medicīnas darbinieki apstiprina, ka noteikumi šajā pastiprinātās drošības laikā ir stingrāki. Skolēns, kuram ir elpceļu iekaisums, skolu nedrīkst apmeklēt; ja šāda saslimšana ir hroniska, mācību iestādei jāiesniedz ģimenes ārsta izrakstīta izziņa par bērna veselības stāvokli.

Ādažu vidusskolā mācās 1730 bērni, ir izstrādāti drošības noteikumi, skolā ir temperatūras mērīšanas iekārta. Skolas direktors Česlavs Batņa skaidro, ka skolas jaunieši respektē skolas noteikumus. Jau 2. septembrī pie skolas ārstes bija devušies bērni, kuriem bija sūdzības par iesnām un kakla sāpēm. Skolā ir izstrādāti informatīvie materiāli, kuros teikts, ka ar elpceļu saslimšanām bērns skolu nedrīkst apmeklēt. Ja tā notiek, to konstatē, ziņu nodod vecākiem, kuriem jāierodas uz skolu pakaļ bērnam.

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) iesaka izglītības iestādēs rīkoties stingri un konsekventi  –

ja bērns ir saaukstējies, tad uz skolu dodas pēc divām līdz piecām dienām. Atgriezties skolā var, uzrādot ārsta zīmi.

Bērnudārza vadītāja Liene Jurgenberga pauž, ka bieži rudenī jaunie bērnudārza apmeklētāji situācijai pielāgojas pamazām, mazi bērni dažreiz dārziņu apmeklē divas dienas, tad divas nedēļas atveseļojas. Ar iesnām apmeklēt pirmskolas iestādi neļauj. Ja bērnam ir hroniskas saslimšanas (alerģiskas iesnas vai astmatiskās iesnas), tad ar ārsta zīmi var apmeklēt dārziņu.

SPKC pārstāve Ilona Liskova uzsver, ka visi, arī mācību iestādes, ir sagatavojušās šai situācijai, ka papildus tam, kā par veselību rūpējās visu laiku, tagad ir rūpes par Covid-19.  “Visi esam kļuvuši modrāki un uzmanīgāki. Iestādes pārdomājušas savu kārtību, kā komunicēt ar vecākiem. Tas ir komandas darbs. Arī vecāki padomā, vai visa informācija par bērnu ir izglītības iestādei. Rūpes gan par bērna veselību, gan kolektīva veselības stāvokli ir redzamas. Ja vecākiem šķiet, ka izglītības iestādes prasības par bērnu veselību ir pārspīlētas, tas jāpārrunā izglītības iestādē,” pauž Ilona Liskova.

Situācijās, kad bērnam ir hroniskas saslimšanas un par to tiek ziņots mācību iestādei, ”jābūt uzmanīgiem ar informāciju par citu bērnu veselības stāvokli, galvenais, ka šāda informācija ir atbildīgajiem par veselību skolā. Ja kādam ir hroniska saslimšana, tad tā nav izpaužama informācija, bet, ja tādi jautājumi rodas, tie jārisina diskrēti,” uzsver Ilona Liskova.

Distancēšanās, roku mazgāšana, ja bērns jūtas slikti, jāpaliek mājās, izpildot visus ārsta norādījumus

– svarīgāko par bērnu veselības stāvokli mācību iestādēs akcentē Ilona Liskova .

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti