Sadaļas Sadaļas

Slido, muzicē, gatavo ēst – Vācijas un Latvijas bērni konkursā pārsteidz ar saviem talantiem

Sirsnīgā māmiņdienas gaisotnē noslēdzies šī gada Vācijas bērnu un jauniešu talantu konkurss “Rādi, ko māki!”, kas vienlaikus svinēja arī piekto gadskārtu. Pērn pandēmijas sākuma juku dēļ konkurss tika atcelts, bet šogad organizatori nolēma to rīkot virtuālā vidē. Organizatori neatsacīja arī citās valstīs dzīvojošajiem bērniem, un šogad konkursā daudzveidīgas prasmes un vērā ņemamus talantus rādīja arī pieci bērni no Latvijas, un viena dalībniece ieguva arī skatītāju simpātiju kausu.  

“Īstas kopā būšanas prieku tas, protams, neatsver, bet ir arī vairāki plusi – priekšnesumus dalībnieki varēja ierakstīt, bet skatītāji un žūrija – noskatīties sev ērtā laikā. Jo šogad bija 43 dalībnieki ar 27 priekšnesumiem – klātienē tas ilgtu krietni daudz stundu! Virtuālais pasākums arī pavēra robežas, un šogad piedalījās ne tikai bērni un jaunieši no visas Vācijas, bet arī pieci dalībnieki no Latvijas. Lai arī tas skaitās Vācijas konkurss, mēs vienmēr esam pretimnākoši un nevienam neatsakām. Kā aizliegsi bērniem pieteikties, skatoties tikai no tā, vai viņš ir šajā vai tajā pusē robežai? Es nevarētu pārkāpt sev pāri un atteikt!” no sirds saka viena no idejas autorēm, organizatorēm un žūrijas loceklēm Karīna Cīglere, kas pati ir māmiņa trim atvasēm. Tā, piemēram, pirms pāris gadiem fantastisku Imanta Kalniņa portretu esot atsūtījusi meitene no Itālijas.

Konkursā var piedalīties ar jebkādām talantu izpausmēm, jomas nav ierobežotas, un tas padara šo pasākumu ļoti daudzveidīgu un interesantu. Tieši virtuālā norise ļauj paplašināt darbību diapazonu, un dalībnieki varēja rādīt tādas prasmes, ko klātienē uz skatuves parādīt būtu neiespējami. Dalībnieki demonstrēja sporta trikus, muzicēja, dziedāja, gatavoja ēdienus, lika Rubika kubu un pat rādīja panākumus dārzkopībā.

Šogad žūrijas simpātiju kauss aizceļoja uz Šēneki pie virtuozās daiļslidotājas Marī Railes (Marie Reigle). Kopš pagājušās vasaras slidotāja trenējas pie Latvijas čempiones un 2018. gada Ziemas olimpisko spēļu dalībnieces Diānas Ņikitinas. Marī Raile ir arī divkārša Vācijas pavalsts Hesenes čempione savā vecuma grupā. Žūrijas pārstāvji bilda, ka meitene esot “īsta dzirkstelīte”!

Marī Raile

Pirmo reizi tika organizēts arī skatītāju balsojums, kurā tika saņemtas 996 balsis, un skatītāju simpātiju kausu ieguva daudzsološā Anete Duntava no Līčiem Latvijā. Balsojums bija ļoti godīgs, jo no katras ierīces varēja balsot tikai vienu reizi.

“Sirsnīgs paldies žūrijai par ieguldīto darbu video sižetu vērtēšanā, kā arī par labajiem vārdiem, kas tika veltīti ikvienam konkursa dalībniekam, bet jo īpaši par atzinīgajiem vārdiem, ar ko tika raksturots Anetes priekšnesums! Vislielākais paldies mums jāsaka flautas skolotājai Dainai Treimanei, pie kuras Anete apgūst flautas spēli no sešu gadu vecuma, un pateicoties viņai, Anete ar savām prasmēm priecē klausītājus ne tikai Latvijā, bet arī aiz tās robežām,” saka Anetes mamma Antra Duntava.

Par īpašām simpātiju balvām bija parūpējušies arī paši žūrijas locekļi. Tā šogad Latvijas Republikas vēstniecības Berlīnē atzinības rakstu un balvu ieguva atraktīvā četrus gadus vecā Marta Ozola no Ellerau (Vācijā). “Kad Marta dzied, tad paķer sev līdzi visus ar savu aizrautību,” tā pēc konkursa publiskajā telpā rakstīja Latvijas vēstniece Vācijā Inga Skujiņa.

Bērnu vokālās grupas “Dzeguzītes” vārdā Zigda Martinsone apbalvoja jaunāko konkursa dalībnieci, trīsgadīgo Paulu Šrodu (Švīberdingene, Vācija). Savukārt video stāstu sērijas “Tutas lietas” varoņi Tuta ar Lapsu savu īpašo balvu piešķīra dalībniekiem no latviešu centra “Bērzaine” (Freiburga, Vācija) Milai Emerihai, Artai Dreimanei un Ričardam Andrusam.

Ar balvām neskopojās arī žūrijas locekle Ligita Kovtuna, kura vairākām ģimenēm un bērniem dāvināja laikraksta “Brīvā Latvija” abonementus un grāmatas.

Jāpiebilst, ka šajā konkursā netiek dalītas vietas. “Konkursā nav uzvarētāju, nav zaudētāju, te ir tikai ieguvēji! Katrs bērns tiek novērtēts – ar atzinīgiem vārdiem, ar balvām, diplomiem. Mērķis nav cīņa par vietām, bet iespēja parādīt talantus, prasmes. Arī mēs, žūrija un skatītāji, esam ieguvēji – mums ir brīnišķīgā iespēja skatīties un brīnīties, un priecāties, kādi tik mums aug talanti! Prieks redzēt, ka ir, kas piedalās katru gadu, var vērot, kā prasmes attīstās, bērni kļūst drošāki, profesionālāki. Jāpiebilst, ka īpašs prieks redzēt, ka Vācijā ir ļoti aktīvi pusaudži, kuri spēlē dažādus mūzikas instrumentus, nereti uzstājas kopā ar brāļiem un māsām,” priecājas Karīna Cīglere, piemetinot, ka īpašs paldies, protams, jāsaka ne tikai organizatoru komandai un sponsoriem, bet arī visiem skatītājiem, atbalstītājiem, un, protams, vecākiem, ģimenēm, pedagogiem. Konkursa noslēgumā notika arī ballīte – virtuāla, bet tāpēc ne mazāk jautra un sirsnīga.

Žūrijas sastāvā šogad bija Latvijas Republikas vēstnese Vācijā Inga Skujiņa, laikrakstu “Laiks” un “Brīvā Latvija” galvenā redaktore Ligita Kovtuna, bērnu vokālās grupas “Dzeguzīte” vadītāja Zigda Martinsone, mūziķe Laima Španheimere no Frankfurtes un bērniem jo īpaši mīļā un pazīstamā Tuta no raidījuma "Tutas lietas”.

Konkursu organizēja Latviešu kultūras biedrība Štutgartē “Saime” kopā ar Frankfurtes Latviešu biedrību, to finansiāli atbalstīja Latvijas Republikas Ārlietu ministrija un Latvijas Republikas vēstniecība Vācijas Federatīvajā Republikā. 

Konkurss pirmo reizi norisinājās 2016. gadā Vācijas pilsētā Eslingenē. Tā idejas autores un vienas no organizatorēm bija divas Vācijā dzīvojošas latviešu mammas – Karīna Cīglere (Ziegler) un Elīze Zaļuma. Ideja radusies, jo pietrūcis pasākumu, kuros savus talantus varētu rādīt tieši jaunā paaudze. Svarīgi bijis arī veicināt kopā sanākšanu un draudzību veidošanos, jo latviešu ģimenēm ir svarīgi, lai bērni aug ne tikai vācu, bet arī latviskajā vidē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt