Skolotāja: Visvairāk gribas priecīgus un laimīgus bērnus

Santa Bērziņa par skolotāju strādā jau 15 gadus un pēdējos piecus viņa māca latviešu valodu un literatūru Laurenču sākumskolā Siguldā. Skolā mācības šoruden uzsāks 428 skolēni no 1. līdz 6. klasei,un mācību procesā skolotāji aktīvi sadarbojas ar vecāku biedrību. Laurenču sākumskolā lielu uzmanību pievērš bērnu lasītprasmes veicināšanai.

Laurenču sākumskolas latviešu valodas un literatūras skolotāja Santa Bērziņa stāsta, ka skolā īpaši domā, kā veicināt bērnu lasītprasmi.

Skolotāja Santa Bērziņa
00:00 / 05:00
Lejuplādēt

"Lasīšana nav tikai literatūra, bet tā ir arī matemātikā, dabaszinībās. Klasē organizē skaļo lasīšanu, tā bērniem patīk, attīsta valodu un dod pārliecību," pauž skolotāja.

Laurenču sākumskolā grāmatu plaukti atrodas arī skolas gaitenī. Grāmatu apmaiņas vietas plaukti tagad patukšāki, jo notiek grāmatu maiņa, bērni nes grāmatas no mājām, arī no bibliotēkas. Dažreiz tur organizē literatūras stundas. Skolotāja Santa Bērziņa stāsta, ka, motivējot skolēnus, arī skolotāji sevi motivē lasīt.

Laurenču sākumskolā klases telpās atrodas speciāli skapīši, kuros skolēni atstāj mobilos telefonus, līdz ar to viņiem stundu starpbrīžos ir laiks uzspēlēt kādu galda spēli vai pašķirstīt kādu žurnālu vai grāmatu.

Skolotāja Bērziņa skaidro skolas noteikumus – telefonus noliek no rīta, tad paņem tikai pēc skolas beigām, izmanto tikai mācību procesam un tad, ja ir jāzvana vecākiem.

Skolā notiek arī rīta rosmes, tās vada stundu skolotāji.

Santa Bērziņa stāsta, ka katru 1. septembri vienmēr gaida ar satraukumu, satraukums ir arī tikšanās, tas ir patīkami.

Skolotājai visvairāk gribas priecīgus un laimīgus bērnus. Skola ir vieta, kur cilvēkus var veidot pozitīvus.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti