Skolēnus brīvdienās aicina pētīt kuģus un Rīgas Doma krustejas

Skolēnu pavasara brīvlaika dienās Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs aicina skolēnus, vecākus, pedagogus uzzināt daudz interesanta, apmeklējot piedāvātās ekskursijas un izglītojošās nodarbības - “Kā un ar ko kuģoja pirms gadu desmitiem. Jūrnieku dzīves gudrības”, “Rīgas Doma krustejas vēsture un tajā atrodamie dzīvnieku tēli”, kā arī apskatīt muzeja ekspozīciju un izstādes.

Iesakām pašiem mazākajiem!

Mīļie vecāki, mēs esam radījuši drošu un radošu platformu zinātkāriem pirmsskolas vecuma bērniem - LSM Bērnistaba!

Bērnistabā ir interesanti un attīstoši uzdevumi, spēles, filmas, eksperimenti, zīmēšana, vakara pasaciņa un daudz kā cita.

 

Ceturtdien, 15. martā, plkst. 12.00 notiks ekskursija - nodarbība ”Kā un ar ko kuģoja pirms gadu desmitiem. Jūrnieku dzīves gudrības”. Ekskursijas gaitā tās dalībnieki iepazīs Baltijas jūras tautu seno nodarbošanos - kuģošanu, uzzinot kā gadsimtu gaitā mainījušies, attīstījušies gan kuģi un to maršruti, gan jūrnieku darba instrumenti, veicamie uzdevumi, tradīcijas. Ekskursija sniegs arī ieskatu kuģu veidu dažādībā, ar kuriem šķērsoti ūdens klajumi - vienkoču laivas, vikingu kuģi, koges, holki, flitas, brigantīnas, šoneri, barkas, barkentīnas, utt. Kas ir “Rīgas kuģis"? Arī to varēs uzzināt un pat apskatīt. Tātad - ekskursijā stāsti un interesanti muzeja krājuma priekšmeti, kuri “uzvēdī” jūras, kuģu darvas un jūrnieku dzīves skarbuma un eksotikas smaržu, bet tai sekojošajā nodarbībā “Jūrnieku amata noslēpumi un iemaņas” tiks lietotas senas jūras kartes un lineāli, gūstot priekšstatu par navigācijas pamatiem. Nodarbības dalībnieki mēģinās noteikt kuģa kursu, rēķināt attālumus, izmantos “vēja rozi”, kā arī pārbaudīs iespējas noteikt kuģa atrašanās vietu, izmantojot sekstantu, hronometru, koordināšu tabulas.

Piektdien, 16. martā, plkst. 12.00 programma “Rīgas Doma krustejas vēsture un tajā atrodamie dzīvnieku tēli” noslēpumainajās Rīgas Doma krustejas velvēs. Programmas dalībniekiem būs iespēja uzzināt daudz interesanta par Rīgas Doma krustejas vēsturi un arhitektūru, kā arī iepazīt tajā apskatāmos unikālos eksponātus - lielgabalus, pieminekļus, senas pilsētas dzīves detaļas - un arī veikt uzdevumu: ieraudzīt, pamanīt dzīvnieku atveidojumus krustejas priekšmetos un arhitektūras detaļās.

Par citiem izzinošiem un izklaidējošiem pasākumiem skolēnu brīvdienās lasi šeit!

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt