4. studija

Kā pircēji pārdzīvos to, ka uzlīmju krāšana notiks digitāli?

4. studija

Vai autobusa maršrutā «Rīga-Liepāja» uzņem tikai ar internetā iegādātu biļeti?

Kāpēc teātrī, lai saņemtu atlaidi biļetes iegādei, neder skolēna apliecība?

Skolēnu vai ISIC karte? Atšķirīgā atlaižu politika biļešu iegādei Latvijas teātros

Katram Latvijas teātrim ir sava atlaižu politika biļešu iegādē dažādām sabiedrības grupām, tai skaitā skolēniem. Valmieras Drāmas teātrī, pērkot biļeti skolēnam, nepietiek ar skolēna apliecības uzrādīšanu, nepieciešama ISIC karte, to nosaka ar teātri slēgtā līguma noteikumi.

Raidījuma "4. studija" skatītāja Iveta mums raksta: "Nesen devos uz Valmieras teātra kasi iegādāties biļetes uz izrādi sev un saviem bērniem – 12 un 16 gadus veciem. Kad jautāju, vai skolēniem ir kāda atlaide, kasiere atbildēja: Jā, ir, bet nepieciešama ISIC karte. Un Valmieras novada pašvaldības izdotā skolēna apliecība nederot.

Kādēļ, lai saņemtu atlaidi, nepieciešams kārtot vēl vienu karti, kas turklāt apliecinās to pašu, kas jau ir? Valmieras novada pašvaldības izdotā skolēnu apliecība ir paredzēta, lai pilsētas autobusā un noteiktos ārpilsētas maršrutos varētu braukt bez maksas, tādējādi apliecinot, ka persona ir skolēns. Tāpat karte ir derīga citos gadījumos, lai apliecinātu skolnieka statusu. Taču teātrī šī apliecība netiek ņemta vērā. No šī situācijas secinu, ka reāli Valmieras teātrī atlaides skolēnam nav pieejamas un tā ir tikai butaforija. Vai tiešām Valmieras teātris nevar mainīt pieeju un ņemt vērā arī skolēna apliecības?"

Kā zināms, Valmieras Drāmas teātra ēkā patlaban notiek remonts, tādēļ savās mājās izrādes aktieri var spēlēt tikai Apaļajā zālē, kurā ir vien 80 skatītāju vietas.

Teātra galvenais admnistrators skaidro, ka Valmieras teātra atlaižu politika tiek īstenota trīs veidos. Ir pastāvīgās atlaides, kas strādā, uzrādot dažādas apliecības, tai skaitā arī ISIC. Otrais veids – izrādes, kas interesē jauniešus, regulāri tiek spēlētas darba dienas vidū.

"Mēs speciāli organizējam gan Valmierā, gan izbraukumos Dailes teātrī izrādes pa dienu. Tieši tāpēc, lai varētu atnākt skolēni, skolēnu kolektīvi. Un tur šīs izrādes ir par pazeminātām cenām.

Trešais veids, ko mēs varam realizēt tikai izbraukumā šobrīd – tad, kad mums ir lielāka skatītāju zāle, mēs zāli sadalām vismaz trīs cenu zonās. Un tad no katras cenu zonas mēs vēl dodam atlaidi gan pensionāriem, gan studentiem, gan arī skolēniem," skaidroja Valmieras Drāmas teātra aktieris, galvenais administrators Arnolds Osis.

Lai jaunie valmierieši varētu saņemt atlaidi uz ikdienas izrādēm – ISIC karte un Valmieras skolēna apliecība tomēr nav gluži viens un tas pats.

Osis skaidro: "Ja runājam konkrēto par ISIC karti, tāpēc, ka mums ir līgums ar ISIC, ITIC – ar visām šīm organizācijām ir līgumi, un mēs pildām līguma funkcijas. Bet ar tām organizācijām, cik saprotu – pašvaldība, kura izdod skolēnu karti, mums nekāda līguma nav.

Ņemot vērā šādu ierosinājumu, es domāju, ka es ar teātra direktori parunāšu, es domāju, ka mēs varētu apspriest jautājumu, bet tas ir uzreiz jautājums – ar pašvaldību ir jāparunā, iespējams, ka mēs kaut ko tādu varētu darīt, bet jāsaka godīgi – šobrīd mēs spēlējam zālē, kurā ir 80 skatītāju. Tā kā mūsu iespējas ir ierobežotas, jo mēs jau esam vēl valsts kapitālsabiedrība, kam arī jāpelna vēl nauda visam tam klāt."

Atsaucoties uz Ivetas ierosinājumu, papētām atlaižu iespējas tieši skolēniem un studentiem vēl citos Latvijas teātros. Nacionālajā teātrī ir biļešu cenu atlaides studentiem, uzrādot apliecinošu dokumentu, un  skolēnu grupām. Dailes teātris piedāvā atlaides uz konkrētām izrādēm vidusskolēniem un studentiem. Daugavpils teātris atlaidi sniedz ISIC kartes īpašniekiem, bet bērni ar kustību traucējumiem bērnu izrādes var skatīties bez maksas. Jauno Rīgas teātri ar atlaidi var apmeklēt visi skolēni, pilna laika studenti un ISIC karšu īpašnieki. Viens no   visdāsnākajiem atlaižu sniedzējiem jaunajiem skatītājiem ir Liepājas teātris. Biļešu cenas atlaidi saņem visi skolēni un studenti.

"Pilnīgi visiem skolēniem un studentiem, uzrādot jebkura veida studenta vai skolēna apliecību. Nav jābūt obligāti ISIC kartei. Reizēm skolēna apliecības ir vienkārši skolā izsniegtas, un ar tām ir pilnīgi pietiekami skolēnam, lai apmeklētu Liepājas teātra izrādi. Pēdējos trīs mēnešus skolēnu atlaidi izmantoja 560 skolēnu. Studenti pēdējo trīs mēnešu laikā – 458," pauda Liepājas teātra pārdošanas projektu vadītāja Anna Kalita.

Liepājas teātra ļaudis ir pārliecināti, ka nākotnē teātra skatītāju skaits nesaruks. Turklāt ļoti daudz izrāžu gandrīz visos teātros skolēni var apmeklēt  kultūrizglītības programmas "Latvijas skolas soma" ietvaros.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti