Sadaļas Sadaļas

Ģimenes studija

Bērnam nepieciešama speciālā izglītība: kas jāzina vecākiem

Ģimenes studija

Savienot skolotājas darbu un pašas bērnu audzināšanu. Ingas Eglītes dzīve tuvplānā

Atslēgas vārds ir pielāgošanās, gan dziesmu un deju svētku norisē, gan kolektīvu darbā

Skolēnu dziesmu un deju svētku organizētāji: Skolēnu dalība svētkos būs brīvprātīga

Šie Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki epidemioloģiskās situācijas dēļ nebūs tādi, kā ierasts. Šobrīd tiek izstrādāti vairāki svētku norises scenāriji, to realizāciju noteiks situācija valstī. Skolēnu radošie kolektīvi turpina darbu, gatavojoties svētkiem, skolēnu dalība svētkos būs brīvprātīga, tāpat kā ik gadu – būs nepieciešamas vecāku atļaujas, lai piedalītos svētkos.

"Ģimenes studija" podkāstā:

  • Savā lietotnē meklē - Ģimenes studija.

Garums - 50 min; jaunas epizodes katru darba dienu.

Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku virsdiriģents Edgars Vītols savā darbā novērojis, ka jauniešu vēlme darboties pašdarbībā pastāv un vilkme piedalīties svētkos ir. Svētki ir īstenošanas stadijā, ir izskatīti dažādi norises varianti. Tagad grūti spriest, vai svētki notiks Mežaparka estrādē.

Dejotāji ilgu laiku strādājuši attālināti, pielāgojoties situācijas noteikumiem. Svētkos kolektīvi varēs piedalīties arī nepilnā sastāvā, kā to prasīja iepriekšējos svētkos, situāciju raksturo  deju svētku horeogrāfe, arī deju pedagoģe Dagmāra Bārbala.

“Situācija jāpieņem tāda, kāda tā ir,” uzsver folkloras kopas “Kokle” vadītāja un skolotāja Dina Liepa, skaidrojot, ka Latvijas folkloras kopas uztur aktivitāti, lai bērni ir iesaistīti un kopu darbība neapstājas. Reizi mēnesī notiek kopu vadītāju attālinātas tikšanās. Folkloras kopa “Kokle” strādā ''Zoom'' platformā un individuāli. Šajā situācijā daudz nosaka skolotāja izturība un vēlme šādos apstākļos darboties.

Daudzi vecāki uzskata, ka šajos apstākļos piedalīties svētkos nav vēlams. Edgars Vītols uzsver, ka piedalīšanās skolēnu svētkos bērniem būs tikai ar vecāku atļauju, tas nav jaunums, tā ir bijis arī iepriekšējos svētkos.

“ Gūsim no esošās situācijas maksimālo labumu. Nav gadu no gada jāatkārto viens modelis. Šie būs īpaši svētki īpašā laikā,”

pauž Dina Liepa.

Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku Covid-19 drošības pasākumu koordinatore Zane Gemze  uzsver, ka apstākļus ietekmē esošais regulators, tam sekos arī svētku organizētāji un dalībnieki, strādājot esošo normatīvo regulējumu ietvarā. Svētku norises formas izvēlē noteicējs būs “saslimušo skaits valstī, ir cerība, ka vīruss norims un svētki kādā no izstrādātajiem scenārijiem varēs notikt. Norisi noteiks epidemioloģiskā situācija valstī.”

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt