Rīta Panorāma

Telefonintervija ar Sigvardu Kļavu

Rīta Panorāma

Intervija ar grupu "Prāta vētra"

Intervija ar Normundu Bergu

Skolēniem ir liela interese par robotiku, bet zināšanas fizikā ir nepietiekamas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Šodien Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) notiks “Elektronikas diena 2018” – tā vienuviet pulcēs apmēram 250 skolēnus. Viņi piedalīsies konkursos un demonstrēs savas zināšanas elektronikā, tādējādi tiks noskaidrots labākais. Elektronika skolēnu vidū ir ļoti populāra, bet fizikas zināšanas nav pietiekamas, lai izvēlētos inženierzinātņu specialitātes pēc skolas beigšanas.

Raidījumā “Rīta Panorāma” par “Elektronikas dienu 2018” stāsta  Latvijas Elektrotehnikas un elektronikas rūpniecības asociācijas prezidents Normunds Bergs.

Latvijas iedzīvotājiem kopīga interese par robotiku ir augsta, tā manifestējas pieprasījumā pēc robotikas pulciņiem. “Mēs šobrīd apmācam 150 jaunus pulciņu vadītājus.

Pieprasījums pēc robotikas nodarbībām ir milzīgs, pietrūkst pasniedzēju.

Inženiertehniskajās specialitātēs valsts nodrošina 3500 budžeta vietu, bet fizikas centralizēto eksāmenu šogad nokārtojuši 220 bērni, pērn bija 300. Situācija ir graujoša. Budžeta vietas nerisina problēmu, jo skola nesagatavo skolēnus. Mēs pieprasām, lai valsts nodrošina zināšanas,” situāciju raksturo Bergs.

Piekto gadu notiek “Elektronikas dienas 2018“, otro gadu notiek robotikas sacensības, ar katru gadu interese aug.

"Elektronikas dienu 2018”  īpašāku padara fakts, ka šis mācību gads Latvijā ir pasludināts par Fizikas gadu, pievēršot papildu uzmanību fizikas mācību priekšmeta apguvei skolās.

"Elektronikas dienas 2018" norise

Elektronikas dienas 2018 pirmajā daļā norisināsies ikgadējais konkurss Jaunais elektroniķis. Konkursā vairāk nekā 140 jaunieši demonstrēs savas prasmes, no izsniegtajām detaļām salodējot elektronisku vadības shēmu kuģa modelim. Divarpus stundās izgatavotie darbi pēc konkursa tiks izlikti interesentu apskatei. Kamēr jaunieši darbosies darbnīcā, pasākuma apmeklētāji varēs iepazīties ar elektronikas pulciņu pēdējo gadu veikumu audzēkņu darbu izstādē. Paralēli Rīgas Tehniskajā koledžā norisināsies profesionālo izglītības iestāžu audzēkņu meistarības konkurss “Elektroniķis 2018”.

Pasākuma kulminācija būs robotu sacensības divās disciplīnās, kas sāksies plkst.13.00. MiniSumo robotu cīņās līdz puskilogramam smagi, autonomi roboti centīsies izstumt viens otru no sacensību ringa. Savukārt līnijsekotāju roboti mēģinās pēc iespējas ātrāk izbraukt izveidoto sacīkšu trasi.

Par elektronikas zināšanu sniegtajām bezgalīgajām iespējām un to, kā ideju pārvērst pelnošā biznesā, stāstīs latviešu jaunuzņēmuma «Gamechanger Audio» pārstāvji, kuru izstrādātais ģitāras pedālis "PLUS Pedal" ir izpelnījies vairāku pazīstamu mūziķu atzinību. To izmanto leģendārās britu rokgrupas «Pink Floyd» mūziķis Rodžers Voterss un «Red Hot Chili Peppers» ģitārists Jošs Klinghofers.

Pēc tam pasākuma apmeklētāji un dalībnieki varēs piedalīties interaktīvās, ar dabaszinātnēm saistītās radošajās darbnīcās kopā ar tehnoloģiju entuziastu Kristapu Skuteli. "FIZMIX" rādīs eksperimentus un stāstīs par fizikas un elektronikas kopsakarībām, "BrainGames" mudinās izkustināt smadzenes ar āķīgām prāta spēlēm, RTU Elektronikas klubs iepazīstinās ar saviem izgudrojumiem, Labratorium.lv iesaistīs bērnus dažādos eksperimentos un "GoSation"  iepazīstinās ar virtuālās realitātes spēlēm.

Elektronikas dienā ir padomāts arī par skolotājiem - viņiem būs iespēja papildināt zināšanas elektronikas un robotikas jomā, piedaloties seminārā, kā arī iepazīstoties ar Rīgas Tehniskās universitātes laboratorijām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti