Skolēni savas prasmes un zināšanas rādīs konkursā «Pulkā eimu, pulkā teku»

Nedēļas nogalē -  27. aprīlī - notiks bērnu un jauniešu nemateriālā kultūras mantojuma apgūšanas programmas "Pulkā eimu, pulkā teku" (PEPT) noslēguma fināla konkurss. 2019. gada konkursa tēma ir „Rotā saule, rotā bite”.

Gatavojoties ikgadējiem nacionāla mēroga bērnu un jauniešu folkloras svētkiem "PEPT 2019", bērni un jaunieši no visas Latvijas piedalās konkursos. Finālā tiksies spēcīgākās folkloras kopas un individuālie dziedātāji, dejotāji un muzicētāji – gan folkloras kopu dalībnieki, gan izpildītāji, kas nedarbojas folkloras kopās. Dalībniekiem tā ir arī individuālās meistarības apliecināšanas iespēja.

PEPT 2019. gada tēma ir „Rotā saule, rotā bite”, saskaņā ar kuru bērni un jaunieši ir apguvuši zināšanas, prasmes un iemaņas daudzveidīgos folkloras žanros visa mācību gada garumā.

“Tradicionālās kultūras, īpaši nemateriālā kultūras mantojuma apgūšana un pārmantošana, bērnu un jauniešu vidē ir būtiska mūsdienu kultūras sastāvdaļa. Globalizācijas laikmetā dalībniekiem ir iespēja piedzīvot savu etnisko un kultūras identitāti, pārmantot prasmes un zināšanas, tās izmantojot šodien,” stāsta projekta vadītāja Māra Mellēna.

"PEPT 2019" konkursu fināli:

  • Dziedātāju konkurss "Dziesmu dziedu, kāda bija". Vērtētāji: Zane Šmite, Dace Prūse, Iveta Tāle, Lauma Bērza, Ēriks Zeps, Ilga Reizniece, Helmi Stalte, Agate Rapa, Ilga Leimane.
  •  Muzikantu konkurss "Klaberjakte". Vērtētāji: Laima Jansone, Ansis Jansons, Baiba Indrēvica.
  • Dejas sacīkstes "Vedam danci". Vērtētāji: Māris Brasliņš, Lilija Lipora, Ilmārs Dreļs.

"Pulkā eimu, pulkā teku" noslēguma fināla konkurss notiks 27. aprīlī pulksten 10.00 Rīgas Tehniskajā Universitātē, Kaļķu ielā 1, Rīgā.

35. Bērnu un jauniešu folkloras svētki "PEPT 2019" notiks 18. un 19. maijā Iecavā, pulcējot ap 1500 dalībnieku. Iecavas novads ir pazīstams ar savām biškopības tradīcijām, zemkopības un amatniecības tradīcijām, ar kurām dalībnieki tiks iepazīstināti.

"Pulkā eimu, pulkā teku" ir nemateriālā kultūras mantojuma apgūšanas programma, kuras galvenais uzdevums ir aktualizēt paaudzēs krātā mantojuma – īpaši nemateriālais kultūras mantojuma: prasmju, iemaņu, stāstu, dziesmu, melodiju, deju, ēdienu recepšu un dzīves gudrību pielietojuma iespējas šodien, šeit un tagad katram no mums, atbildīgi saglabāt un attīstīt, nododot tālāk. Nemateriālais kultūras mantojums tiek apgūts dažādos folkloras žanros.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti