Klase

Eksāmenu dēļ slimnīcā

Klase

«Klase» 12. sērija

Pēcstundas ar Baibu Sipenieci

Skauģi būs vienmēr, svarīgs ir mērķis. Pēcstundas ar Baibu Sipenieci-Gavari

Autoritātes, nopietna attieksme pret mācībām un koncentrēšanās uz savu mērķi – tie ir Baibas Sipenieces-Gavares ieteikumi pusaudzim Rikam sarunā par skolu un izdarītajām izvēlēm.

Uzziņai: Baiba Sipeniece-Gavare. Televīzijas (TV) un radio raidījumu vadītāja. Divu meitu mamma. Mācījusies Jaunpils vidusskolā. 8. klasē iestājās Valmieras Viestura vidusskolā – teātra klasē. Studējusi Daugavpilī, bet mācības pārtraukusi. Pabeigusi Kultūras darbinieku tehnikumu. 1992. gadā uzsāka darboties TV. Filmējusies dažādos humoršovos, kinofilmās. Pamatvērtības: ģimene, darbs, draugi un kultūra.

Baiba stāsta, ka skolas laikā bijusi diezgan delverīga skolniece, sekmes brīžam nebija labas, kad saņēmās, tad tās uzlaboja. Baiba skolas laikā bija ļoti aktīva, piedalījās dažādos pulciņos, mācībām bieži neatlika laika un arī šķita, ka tās nav svarīgas. “Vecāki bija aizņemti un noguruši, tētis nomira, tas laiks ģimenē bija bēdīgs,”atceras Baiba.

“Man veicās, ka man bija autoritātes dzīvē. Ātri es viņas sastapu, ātri es savu dzīvi gribēju piemērot viņu vērtību sistēmām, tas man palīdzēja.”

Baiba kā brīnišķīgu skolotāju Valmierā atceras Zigurdu Ķesteri – režisoru skolas teātra klasēs. “Jaunam cilvēkam ļoti svarīgi atrast kādu autoritāti. Un tagad man arī ir autoritātes, sekoju cilvēkiem, kas man ļoti liekas svarīgi, klausos viņu domas, īpaši, kad pasaulē notiek kas sarežģīts, ko es nevaru izskaidrot,” savās pārdomās dalās Baiba Sipeniece-Gavare.

Riks skolā piedzīvojis stresa slikto ietekmi, ļoti saspringtu mācību periodā pat nokļuvis slimnīcā. Baibas pieredze rāda, ka stress ir normāla parādība. Ar uztraukumu var tikt galā, ir jāzina kārtīgi, ko dara, un jāmīl cilvēki, kam to dara.

Arī skolas eksāmenos Baiba piedzīvojusi stresu: “Man vēl joprojām rādās eksāmeni sapņos, murgos. Ja vēlreiz mācītos skolā, pret mācībām izturētos ar lielāku nopietnību.”

Riks interesējas, kā cīnīties ar cilvēkiem, kuri cenšas salauzt un nogremdēt.

Baiba uzskata, ka tādi būs vienmēr, “vienkārši neredzi viņus, nepievērs uzmanību, koncentrējies uz savu mērķi; skauģi būs vienmēr.”

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt