Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Labrīt

Arī Eiropas Savienības institūcijās atklājas sieviešu seksuālas aizskaršanas gadījumi

Labrīt

Rīgas dome veikli atradusi veidu, kā apiet konkurenci krematorijas biznesā

Skaņas dancināšana. Brīvlaika darbiņš

Skaņas dancināšana. Brīvlaika darbiņš

Skaņas ir visapkārt – kaucošas, kliedzošas, čukstošas, ieaijājošas. Šodien spēlēsimies ar skaņām! Izmantojot pašu gatavotas lietas, mēģināsim skaņas padancināt.

Megafons

Noteikti esi redzējis megafonu – tādu lielu tūti, kurā runā, un tad skaņa ir dzirdama ļoti tālu, parasti to izmanto, lai ko pateiktu lielam cilvēku daudzumam.

Pamēģināsim pagatavot šādu megafonu. Tam nepieciešams stingrs papīrs, šķēres un līmlente. Papīru satin tūtē, kurai viens gals ir plaši vaļā, otrs satīts cieši. Malas salīmē ar līmlenti. Tūtes platajā pusē izveidojusies spica papīra mala, to nogriez, nogriez arī smailo tūtes galu, lai izveidotos atvērums, kurā vari runāt.

Megafons gatavs! Izmēģini, cik skaļi tas skanēs. Izmēģini arī pielikt megafonu pie kāda skaņas avota – televizora vai mūzikas atskaņotāja, austiņām. Pārliecinies, kā tas strādā.

Pudeļu stabules

Pudeles piepilda ar ūdeni – katrā pudelē citu ūdens daudzumu. Saliec pudeles vienā rindā un mēģini pūst gaisu virs katras pudeles kakliņa. Tā vari izpētīt skaņas atšķirību atkarībā no pudelē ielietā ūdens daudzuma.

Pudeļu stabules var arī spēlēt. Tad nepieciešamas koka vālītes, karotes vai citi priekšmeti, ko izmanto kā sitamos instrumentus, viegli uzsitot pa pudeli. Pārliecinies arī par skaņas atšķirību atkarībā no sitamā instrumenta.

Kad būsi kādu laiku trenējies, iespējams spēsi izspēlēt kādu melodiju!

Ķemme spēlēšanai

Nepieciešams plastmasas ķemme un cepampapīrs (mamma izmanto, kad cep pīrāgus un kūkas).

Nogriež cepampapīra strēmeli, aptin to ķemmei apkārt un instruments gatavs. Tikai jāiemācās to spēlēt - liec to pie lūpām un pūt, lai veidotos skaņa. Ja esi lasījis grāmatu par Pepiju Garzeķi, tad noteikti zini, ka Pepijai šis mūzikas instruments patika, viņa tikai sūdzējās, ka lūpas pārlieku kut.

Didžeridū

Didžeridū ir Austrālijas aborigēnu nacionālais pūšaminstruments, ko gatavo no termītu izēsta koka stumbra. Vari mēģināt pagatavot ko līdzīgu.

Nu, tā kā tev, visticamāk, nebūs termīta izēsta koka stumbra, tad vari izmantot papīra cauruli (papīra dvieļu pamatu vai papīra cauruli, uz kuras uztīts dāvanu papīrs). Var izmantot arī cita materiāla cauruli.

Tagad, pūšot caurulē kā taurē, centies radīt skaņas. Pārliecinies, kā skaņas maiņu nosaka caurules materiāls vai garums.

Lietus koks

Nepieciešama papīra caurule, šoreiz labi noderēs garāka caurule – piemēram, no dāvanu papīra ruļļa. Vienu caurules galu aiztaisa – uzliek papīru un notin ar līmlenti. Caurulei cauri krustu šķērsu caurdur koka iesmiņus (tādus var nopirkt veikalā, tie domāti ēdiena uzduršanai).

Caurulē ieber pāris sauju rīsu (var izmantot jebkādus putraimus), otram galam virsū uzliek papīru, nosien ar līmlenti.

Lietuskoka skaņa rodas, kad rīsi no vienas caurules gala lēni birst uz otru, atsitoties pret irbulīšu šķēršļiem. Kad visi rīsi sabiruši vienā caurules galā, cauruli apgriež otrādi. Lietuskoks dod skaistu, nomierinošu skaņu.

Pašgatavots telefons

Iespēja sazināties ar pašgatavotu telefonu tiešām ir.

Nepieciešamas divas plastmasas glāzītes un aukla. Plastmasas glāzītei pamatnē izdur caurumu, iever auklu un sasien auklas galā mezglu, lai aukla stingri turētos glāzītē.

Tāpat izdara ar otru auklas galu un glāzīti. Sanāk telefons - divas glāzīšu klausules, kuras savieno aukla.

Viens runātājs nostājas vienā auklas galā, otrs otrā. Raugās, lai aukla ir nostiepta un tā nekur nepieskaras.

Kad telefons gatavs, pārbaudiet to! Viens dalībnieks runā glāzītē kā klausulē, otrs savu glāzīti pieliek pie auss un klausās.

Ja tev ir savi skaņas dancināšanas eksperimenti, raksti mums – [email protected]

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti