Silts stāsts par atšķirīgo. Latvijas Nacionālajā teātrī iestudē «Pinokio piedzīvojumus»

Latvijas Nacionālajā teātrī 21. oktobrī pirmizrādi piedzīvos itāļu rakstnieka Karlo Kollodi romāna "Pinokio piedzīvojumi" iestudējums visai ģimenei. Izrādes režisors, scenogrāfs un dramatizējuma autors ir Reinis Suhanovs. Jaunā iestudējuma mērķauditorija ir 1.–4. klases skolēni.

"Izrāde "Pinokio piedzīvojumi", pirmkārt, ir klasisks piedzīvojumu stāsts bērniem, kurā galdnieks Džepeto izgatavo koka lelli Pinokio. Lelle atdzīvojas un īsā laikā apgūst cilvēka dzīvi, šajā dzīves mācīšanās ceļā daudz jautājot, viļoties un priecājoties. Taču, otrkārt, "Pinokio piedzīvojumi" ir stāsts par puiku, kurš ir atšķirīgs no citiem bērniem, jo nāk no nabadzīgas ģimenes, turklāt ir arī fiziski citāds, viņš pārdzīvo, ka neiederas sabiedrībā, un meklē ceļu, lai izprastu sevi.

Man kā tētim, kuram ir divi jaunākā skolas vecuma bērni, šķiet ļoti svarīgi radīt teātri bērniem. Teātri, kas ir balstīts fantāzijā, iztēlē un spēles priekā.

Pandēmijas laikā daudz ar bērniem esam nodzīvojuši pa māju, tāpēc ļoti gribas, lai mazais skatītājs atgriežas teātrī un citās mākslai paredzētās telpās, gribas runāties ar bērniem, izmantojot teātra izteiksmes līdzekļus un iespējas, gribas iepriecināt viņus ar siltu stāstu, ļaut aizdomāties, uzdot jautājumus un fantazēt, fantazēt, fantazēt. Teātris pirmām kārtām ir fantāzijas pasaule. Un fantāzija ir nepieciešama mums visiem, kaut tādēļ, lai noticētu, ka laimīga pasaule ir iespējama," par iestudējumu stāsta režisors Reinis Suhanovs.

Radošā komanda: režisors, scenogrāfs un dramatizējuma autors Reinis Suhanovs, leļļu un kostīmu māksliniece Ilze Vītoliņa, leļļu un objektu speciālists Matīss Budovskis, horeogrāfe Kristīne Brīniņa, gaismu mākslinieks Oskars Pauliņš, komponists Arvīds Saulītis, video mākslinieks Toms Zeļģis.
Pinokio: Kārlis Reijers vai Igors Šelegovskis.
Lomās: Laura Siliņa, Jānis Āmanis, Raimonds Celms, Arturs Krūzkops, Voldemārs Šoriņš, Mārtiņš Brūveris.

 

 

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti