Rīta Panorāma

Laika ziņas 01.09

Rīta Panorāma

ES apturēs atviegloto vīzu izsniegšanu Krievijas pilsoņiem

Pedagogos optimisms un bažas par jauno mācību gadu

Siguldas 1. pamatskolas pedagogiem optimisms un bažas par jauno mācību gadu

Siguldas 1. pamatskolā pedagogi pacilātā noskaņojumā gaida jauno mācību gadu un satikšanās prieku ar saviem audzēkņiem. Skolā nav pedagogu trūkuma, kopā ar pašvaldību izdevies rast risinājumus, lai kompensētu elektrības un apkures cenu kāpumu. Bažas rada neskaidrība par atalgojumu, skolotāji atbalsta streika ideju, bet streikot nevar atļauties materiālu apsvērumu dēļ.

"Svinīgā līnija mums ir skolas priekšā. Pēc tam pulcēsimies klasē. Atcerēsimies vasaras spilgtākos notikumus. Iepazīsimies ar šī mācību gada svarīgākajiem notikumiem. Būs arī neliela aktivitāte," mācību gada sākumu skolā raksturo matemātikas skolotāja Lilita Lūse.

Skolotāja Evita Kulpe, lai gan ir noilgojusies pēc bērniem, pirms Zinību dienas ir nedaudz satraukusies: "Pirmo septembri jau trešo gadu gaidu mazliet ar bailēm. Man ir trešais gads, kad mācu audzināmo klasi. Nākas vairāk piedomāt, lai pārsteigtu bērnus. Man klasē būs divi ukraiņu bērni. Būs mazliet izaicinājums."

Jauno mācību gadu bez lielām bažām gaida skolas direktors Valters Mačs. Skolā nav pedagogu iztrūkuma, kopā ar pašvaldību izdevies rast risinājumus, lai kompensētu elektrības un apkures cenu kāpumu. Mačs kā vienu no lielākajiem izaicinājumiem min skolotāju atalgojuma jautājumu. "Man gribētos, lai es varu skolotājiem pateikt darba algu. Līdz 1. oktobrim parasti ir bijis. Pēc darba likuma to vajadzētu izdarīt līdz 1. septembrim. Šodien 31. augusts, es nezinu, ko teikt skolotājiem. Valsts nepilda darba likumu, un mēs nevaram pateikt, cik skolotāji saņems."

Matemātikas skolotāja Santa Briede, kas skolā strādā jau daudzus gadus, ir jau pieradusi pie neskaidrībām mācību gada sākumos, tāpēc satraukumu tas viņā nerada. "Es šo mācību gadu gaidu ar optimismu. Tas nekas, ka ļoti daudzi skolotāji gatavojas streikam, mēs šiem izaicinājumiem esam gatavi. Mūsu izaicinājumi ir kompetenču izglītība. Es par to nečīkstu. Jā, mums nav mācību materiālu, bet mēs pielāgojamies, veidojam savus, sadarbojoties ar matemātikas skolotājiem. Mēs ar to tiekam galā, un teikšu, ka jauno standartu apgūstam godam."

Skolas pedagogi atbalsta skolotāju streiku, tomēr ne visi būtu gatavi tajā piedalīties. "Es labprāt izliktu lielu plakātu, ka es atbalstu streiku, bet diemžēl nevaru atļauties streikot, jo ir jāpabaro ģimene," pauž Kulpe.

Atšķirībā no iepriekšējiem gadiem, Siguldas 1. pamatskolas mācību spēki jaunā mācību gada sākumā Covid-19 vairs neuztver kā apgrūtinājumu, kas varētu radīt lielus sarežģījumus mācību procesā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti