«Seši soļi ģimenes mieram un pārmaiņām» – notiks konference par aktuālākajiem jautājumiem ģimenes labsajūtai

Sestdien, 15. maijā, no plkst.13.00 līdz 15.00 notiks tiešsaistes konference „Seši soļi ģimenes mieram un pārmaiņām”. Tā skars aktuālas ģimenes attiecību, veselības un izglītības tēmas, par kurām konferencē runās zinoši un pieredzējuši eksperti. Tiešsaistes konferenci organizē Latvijas Radio 1, atzīmējot Starptautisko ģimenes dienu un raidījuma „Ģimenes studija” desmito jubileju, paziņojumā presei informēja konferences organizētāji.

Konferences tiešraide būs pieejama Latvijas Radio 1, LSM.lv un „Ģimenes studijas” sociālo tīklu vietnēs, kur klausītāji varēs uzdot arī savus jautājumus.

Tiešsaistes konferences „Seši soļi ģimenes mieram un pārmaiņām” mērķis ir skaidrot aktuālākos jautājumus, kas ietekmē ģimenes labsajūtu, kā arī sniegt atbalstu un ieteikumus pandēmijas laika radīto problēmu risināšanā.

Pasākumā uzstāsies pieredzējuši eksperti, kuri runās par sešām svarīgām tēmām. Miega speciāliste Marta Celmiņa stāstīs par jauno vecāku miega kvalitāti un neizgulēšanās sekām, bet fizioterapeite Elita Salgrāve aicinās pievērst uzmanību stājas problēmām, kas var rasties pandēmijas laikā. Psiholoģijas doktore Ieva Stokenberga runās par vecākiem nepieciešamo restartu, savu dažādo lomu un attiecību pārskatīšanu, savukārt kognitīvi biheiviorālā psihoterapeite Gunita Kleinberga skaidros, cik svarīgi ir apzināties garīgās veselības sarežģījumus un meklēt palīdzību arī tad, kad krīze beigsies. Konference tiks noslēgta ar izglītības jautājumiem – pedagogs un skolas direktors Aleksandrs Vorobjovs stāstīs, kā pieaugušo stereotipi var ietekmēt bērnu karjeras izvēli, bet izglītības eksperts Gatis Narvaišs skaidros, kā šis laiks palīdz diagnosticēt un novērst problēmas izglītībā.

Konferenci vadīs „Ģimenes studijas” žurnālistes Agnese Linka un Mairita Znotiņa. Tās laikā jebkuram klausītājam būs iespēja uzdot jautājumus ekspertiem, izmantojot „Ģimenes studijas” "Facebook" kontu un tiešraides e-pastu: [email protected]. Atbildes uz konferences dalībnieku jautājumiem tiks sniegtas arī video formātā pēc tās beigām un būs pieejamas „Ģimenes studijas” "Facebook" un "Instagram" kontā.

„Lai kādas pārmaiņas skartu pasauli, ģimene un tās ikdiena vienmēr paliek cilvēka dzīves centrā. Veidojot raidījumu „Ģimenes studija”, mēs saskaramies ar dažādiem ģimeņu pieredzes stāstiem un ar zinošu ekspertu palīdzību sniedzam informāciju, kas sniedz atbalstu un padomu. Mēs ceram, ka desmitgades jubilejas konference sniegs iespēju apzināties izaicinājumus un meklēt savai ģimenei derīgus risinājumus,” teica „Ģimenes studijas” producente Ilze Zvaigzne.

Tiešsaistes konference „Seši soļi ģimenes mieram un pārmaiņām” pieejama bez maksas. "Facebook" saite konferences pasākuma sadaļai šeit.

Raidījums „Ģimenes studija” jau desmito gadu skan Latvijas Radio 1, ik dienu sasniedzot 60 000 klausītāju. Darba dienās no plkst.14.00 līdz 15.00 raidījums dzirdams Latvijas Radio ēterā, mājaslapā latvijasradio.lv un lielākajās podkāstu vietnēs.

 

Tiešsaistes konferences „Seši soļi ģimenes mieram un pārmaiņām” programma":

 

Veselība

  • Plkst. 13.15  „Vai jaunajiem vecākiem atļauts gulēt? Padomi izmisušai ģimenei. Kas rada vairāk traumu – negulējuši vecāki vai miega treniņš?”; miega speciāliste, pediatre Marta Celmiņa, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Epilepsijas un miega medicīnas centrs.
  • Plkst. 13.30 „Mājsēdes riska faktori. Muguras problēmas un  fiziskās formas vājums”; fizioterapeite Elita Salgrāve, Baltijas Fizioterapijas centra vadītāja.

Attiecības

  • Plkst. 13.45 „Vecāku restarts”, psiholoģijas doktore Ieva Stokenberga, Latvijas Universitātes pētniece.
  • Plkst.14.00 "Psihiskajai veselībai nav laika robežas / rāmja", kognitīvi biheiviorālā psihoterapeite Gunita Kleinberga.

Izglītība

  • Plkst. 14.15 „Kā pieaugušo stereotipi ietekmē skolēnu karjeras izvēli un kas attur jauniešus izvēlēties tehniskās zinātnes”, Aleksandrs Vorobjovs, Rīgas Tehniskās universitātes Inženierzinātņu vidusskolas direktors.
  • Plkst. 14.30 „Pandēmijas diagnostika 21.gs. izglītībai”, Gatis Narvaišs, ''Edurio'' skolu izaugsmes vadītājs Latvijā.
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti