Septītklasnieks Sidnijs: Dzīves skolotājus meklēju interneta vidē

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Interneta resursos pieejamā informācija var palīdzēt personības veidošanā. 7. klases skolēns Sidnijs internetu izmanto atbildīgi gan sevis izglītošanai, gan izklaidei.

Vizītkarte: Sidnijs. 13 gadi. Mācās Rīgas 47. vidusskolas 7. klasē. Uzskata, ka internets ir labākais izgudrojums pasaulē. Aizraujas ar  videospēlēm un sportu. Visvairāk izmanto vietnes reddit un youtube. Mīļākais treniņu veids – kalistēnika. Videospēlēm tērē 70% no internetā pavadītā laika. Lielākā autoritāte – tētis.

Sidnijas stāsta, ka viņa ģimene nav bagāta, strādā tikai tētis. Sidnija intereses ir videospēles, sports, arī meitenes.

“Trenējos, lai varētu kustēties, lai vieglāk varētu darīt lietas sadzīvē,” skaidro Sidnijs.

Mamma un tētis ir labi paraugi, palīdz dzīvē, bet Sidnijs izvēlas vairāk pieredzes dabūt no citiem cilvēkiem, tos atrodot internetā.

“Man patiktu, ja cilvēki vairāk censtos saprast, censtos klausīties tajā, ko saka. Patīk parādīt, ka cilvēkam nav taisnība, un tajā nekā slikta nav, cenšos tā uzlabot cilvēku dzīvi, nevis abižojot, bet parādot, ka viņam nav taisnība.

Man nav sliktas sarunas ar skolotājiem. Lielāko daļu laika es pasaku loģisku lietu. Viņi piekrīt vai nepiekrīt, vienkārši pasaka: “Aiztaisi muti, mani neinteresē, tu esi bērns”. Es gribu palīdzēt tādam bērnam. Ja viņš pateiktu jums (pieaugušajam): “Nē, aizveries, tu esi vecāks!””

Internetā Sidnijs klausās citu cilvēku viedokļus, analizējis cilvēku domas, izprotot, kāpēc viņi tā domā: “Es domāju – viņi daudz analizē, viņiem tāpēc labi iet, es arī tā darīšu. Tas nav tik grūti, tikai jāiemācās.

Es dzīves skolotājus meklēju interneta vidē.”

Ar vecākiem Sidnijs neko neapspriež par internetu, jo vecāki viņam uzticas.

Sidnijs piekrīt, ka internets var tikt izmantots arī sliktiem mērķiem, ir vērīgi un kritiski jāšķiro informācija – “sliktākā lieta internetā, ka masīvo komunikāciju var izmantot sliktiem mērķiem.”

Sidnijs pauž: “Man ir grūti izvēlēties, kas ir labāks izgudrojums – agrokultūra vai internets. No modernajiem izgudrojumiem internets ir pats labākais.

Uzziņai:

  • Pusaudži jūtas pārāki savās prasmēs gan par vecākiem, gan skolotājiem, tāpēc ne vieni ne otri netiek uzskatīti par labiem padomdevējiem.
  • Jaunieši, kuri sociālajos tīklos pavada vairāk nekā divas stundas dienā, daudz biežāk sūdzas par trauksmi, panikas lēkmēm un depresiju.
  • Lielākā daļa sociālo tīklu platformas paredzētas bērniem no 13 gadu vecuma.
  • Sociālo mediju pētnieki uzsver, ka Instagram lietošana negatīvi ietekmē jauniešu garīgo veselību un labklājību.
  • Pusaudžu vecumā pie datora vai viedierīcēm pavadāmajam laikam nevajadzētu pārsniegt trīs līdz četras stundas.

LTV raidījums pusaudžiem "Klase" - svētdienās pulksten 13.30 LTV1.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti