Ģimenes studija

Vardarbība ģimenē Latvijā ir bieži sastopama. Kā mainīt situāciju?

Ģimenes studija

Labās prakses piemērs no Skandināvijas - atbildīgs dzīvesveids pirmsskolā

Sāpīgas zīdīšanas iemesli un iespējamie risinājumi

Sāpīgas zīdīšanas iemesli un iespējamie risinājumi

Sāpīgas zīdīšanas problēmas bieži mammām ir nepārvaramas grūtības, kā dēļ pienu atslauc vai pārtrauc bērna barošanu ar mātes pienu vispār. Mammām ir iespējams saņemt bezmaksas zīdīšanas konsultācijas vairākās Latvijas pilsētās.

Raidījumā “Ģimenes studija” skaidro sāpīgas zīdīšanas iemeslus un iespējamos risinājumus.

Sāpīga zīdīšana ir problēma, ar kuru saskaras ne tikai sievietes ar pirmo bērniņu, bet arī mammas ar vairāku bērniņu pieredzi.

Lai risinātu sāpīgas zīdīšanas problēmu, speciālisti kā galveno izvirza mammas motivāciju pašai zīdīt bērnu.

Ir mammas, kuras grib panākt, lai zīdīšana ir nesāpīga un meklē palīdzību, lai pati varētu zīdīt bērnu. Ir mammas, kuras uzskata, ka, ja nevar zīdīt, tad pienu var atslaukt un necenšas mēģināt barot bērnu ar krūti.

Kā problēma sāpīgai zīdīšanai tiek minēts fakts, ka tad, ja zīdīšana ir ļoti sāpīga, mamma ierobežo zīdīšanas biežumu un ilgumi, kā rezultātā mazulis ir sliktāk paēdis.

Barošana ar atslauktu pienu bieži ir mammas izvēle, jo tā ir ērtāk.

Mammas, kuras vēlas bērnu zīdīt ar krūti, bet saskaras ar sāpīgu zīdīšanu, vispirms aicinātas pievērst uzmanību bērna pozicionēšanai zīdīšanas laikā, ja tas nepalīdz, tad jāmeklē citi sāpīgas zīdīšanas iemesli.

Kā nākamo iesaka konsultēties ar miofunkcionālo speciālistu, lai pārbaudītu bērna mēles funkciju, tad konsultēties ar osteopātu, kurš pārbauda bērna muskuļu funkcijas, pēdējais būtu infekcijas pārbaude.

Mammām ar lielām krūtīm var būt zīdīšanas grūtības, viņām īpaši jāpiemeklē zīdīšanas poza.

Bieži zīdīšana mammām ir tik sarežģīta gan fiziski, gan emocionāli, ka nevēlas vairāk dzemdēt bērnus.

Zīdīšanas speciālists var palīdzēt, bet tas dažreiz prasa ilgāku laiku. Speciālisti uzskata, ka mammas, vēršoties pie zīdīšanas speciālista, vēlas vienā konsultācijā izmainīt situāciju. Bieži tas ir ilgstošs darbs, lai saprastu, kā labāk zīdīt bērnu.

Zīdīšana līdz diviem gadiem ir svarīga ne tikai bērnam, bet arī mammai, to iesaka pasaules veselības organizācijas no veselības viedokļa. Sabiedrības spiediens izbeigt zīdīšanu bieži sākas no bērna sešu mēnešu vecuma.

Svarīga ir krūšu higiēna, jo piens tek, bet mamma pietiekami nemazgā krūtis vai ir pretējais – mazgā pārāk bieži, kad āda kļūst viegli ievainojama. Lai palīdzētu, var lietot lanalīnu vai arī pēc zīdīšanas iesmērēt krūtsgalu ar pienu, lai veidotu ādas aizsargslāni.

Ja bērns krūti satver nepareizi, nepalīdzēs nekāds krēms, skaidro zīdīšanas speciālisti.

Pēc sešu mēnešu vecuma bērns var sākt kost zīdīšanas laikā. Ja mamma ar bērnu aktīvi par to komunicē, tad bērns var vēlēties to atkārtot. Ieteikums – ja bērns iekož, tad krūti atņemt, bērnu nolikt, pēc laika atkal dod krūti. Tā bērns sapratīs, kādas būs košanas sekas, ja mammas skaidro to bērnam, tad tas var būt ilgāks process.

Rīdziniekiem ir pieejamas bezmaksas zīdīšanas nodarbības, arī citās pašvaldībās ir bezmaksas lekcijas. Šis projekts strādās līdz 2019. gada beigām.

Ir arī māšu atbalsta grupas - mammas, kurām bijusi veiksmīga zīdīšanas pieredze, veido atbalsta grupas citām mammām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt