Rīta Panorāma

Apvienības Spiediens pirmais tiešsaistes šovs «Divi metri»

Rīta Panorāma

Intervija ar LTV ārzemju ziņu redaktori Inu Strazdiņu

Skype saruna ar Zitu Mustermani un Ilzi Paleju

Sāk veidot specializētās audžuģimenes bērniem ar uzvedības traucējumiem un atkarību problēmām

Bez ģimeniskas aprūpes palikušiem bērniem valsts nodrošina palīdzību, mērķis ir bērniem dot iespēju uzaugt ģimenēs, ne institūcijās. Labklājības ministrijā (LM) uzsākts darbs pie trešā veida  specializētās audžuģimenes izveides - bērniem ar uzvedības traucējumiem un atkarību problēmām, ministrijas pārstāve Zita Mustermane skaidro raidījumā “Rīta panorāma”.

Uzstādītais mērķis, ka līdz 2023. gadam institūcijās būs ne vairāk kā 720 bērni, jau ir pārsniegts - 2019. gada nogalē institūcijās bija 621 bērns.

LM Bērnu un ģimenes politikas departamenta direktora vietniece Zita Mustermane skaidro, ka mērķi sasniegt izdevies ar daudzām aktivitātēm. Mērķa realizēšanai ir izveidots specializēto audžuģimeņu institūts, divas audžuģimeņu specializācijas – krīžu audžuģimenes un audžuģimenes bērniem ar funkcionāliem traucējumiem,  palielinājusies sabiedrības iesaiste, audžuģimeņu skaits kopumā audzis, audžuģimenēm un bērniem ir iespējams saņemt psiholoģisko atbalstu.

SOS bērnu ciemati nodrošina daudzus pakalpojumus bērnu aprūpei ģimeniskā vidē, skaidro Latvijas SOS bērnu ciematu asociācijas direktore Ilze Paleja, ir pieci atbalsta centri, sniedzot palīdzību ne tikai audzuģimenēm, bet arī aizbildņiem. Aizbildņi ir lielākā grupa, kura sniedz palīdzību, uzsver Ilze Paleja.

Pirmajos 2020. gada mēnešos bērnu skaits institucionālā aprūpē nedaudz pieauga, bija 639 bērni, tagad atkal bērnu skaits samazinājies, situāciju raksturo Zita Mustermane.

Uzsākts darbs pie trešā veida specializētās audžuģimenes izveides - bērniem ar uzvedības traucējumiem un atkarību problēmām.

Šis specializācijas veids palīdzēs bērniem nokļūt ģimeniskā vidē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti