Dokumentālās īsfilmas, raidieraksti, pētnieciskie raksti, kā arī virkne video – tas būs veids, kā pieaugušajiem pastāstīt pasakas un to, kāda ir to nozīmība.
Projekta "Bibliotēka" idejas autore un iniciatore Jekaterina Belokoņa skaidroja: "Mēs gribam aiznest to saturisko momentu, kāpēc, ko dod pasaka, kas slēpjas aiz pasakas, kā pasaka, piemēram, ir uzbūvēta, kāpēc ir labie un sliktie tēli. Kā vecākam reaģēt, kā ar pasaku vecākam palīdzēt bērnam veidot pamatvērtības."
Projekta mērķis ir padziļināt sabiedrības izpratni par pasaku būtiskumu, lomu gan bērnu attīstībā, gan cilvēka vērtību un morāles veidošanā. Tomēr ne vienmēr vecāki apzinās izlasīto stāstu iespaidu.
Folkloras pētnieks Guntis Pakalns sacīja: "Principā mēs dzīvojam pasaku pasaulē, bet apzinātāk to lietot būtu ļoti noderīgi." Viņš cer, ka līdz ar šo projektu cilvēki pasakas sāks uztvert daudz apzinātāk.
Belokoņa skaidro projekta saturu, par kuru izglīto vecākus: "Piemēram, bērns lūdz atkārtot vienu un to pašu pasaku, – par ko tas liecina, kas tur slēpjas, kas tur bērnam kaiš? Tas viss, manuprāt, ir ārkārtīgi svarīgi un ārkārtīgi arī izglītojoši un palīdz bērniem un vecākiem savā starpā nezaudēt saikni."
Junga analītiskās psihoterapijas speciāliste Iveta Gēbele bērniem iesaka pēc iespējas vairāk lasīt pasakas.
Pasakas palīdz sagatavoties pārdzīvojumiem un izaicinājumiem, tāpēc projekts mudina sabiedrību lasīt, turklāt to darīt daudz uzmanīgāk.