Rīta Panorāma

Laika ziņas

Rīta Panorāma

Intervija ar NBS Bruņojuma kontroles dienesta priekšnieku pulkvedi Ēriku Nagli

Intervija ar Pusaudžu un jauniešu psihoterapijas centra vadītāju, psihoterapeitu Nilu Konstantinovu

Sāk izglītojošu kampaņu par ņirgāšanās apturēšanu un novēršanu pusaudžu vidū

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Šodien notiek Veselības ministrijas rīkotās sabiedrības informēšanas kampaņas "Ieskaties acīs! Ņirgāšanās – nav smieklīgi!" atklāšanas pasākums – ekspertu diskusija. Pusaudžu un jauniešu psihoterapijas centra vadītājs, psihoterapeits Nils Konstantinovs Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta panorāma” akcentēja, ka mūsu sabiedrībā mobings ir liela problēma, ir izpratnes trūkums par šīs problēmas nozīmīgumu un slikto ietekmi.

Diskusijas tiešraidi šodien no no plkst. 10.30 līdz 12.00 var skatīties LSM.LV “Facebook” kontā.

Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) dati rāda, ka Latvijā 35% pusaudžu vismaz dažas reizes mēnesī ir saskārušies ar ņirgāšanos un Latvija šajā rādītājā ieņem pirmo vietu starp visām Eiropas Savienības valstīm.

Saskaroties ar ņirgāšanos, cieš visi – ne vien upuris un vērotājs, bet arī pāridarītājs, klase un skolas vide kopumā. Ņirgāšanās rezultātā pieaug psihiskās un fiziskās veselības riski, samazinās pusaudžu pašvērtējums un spēja kādam uzticēties, kā arī pasliktinās mācību sniegums un tālākās dzīves panākumi.

Tādēļ Veselības ministrija 2022. gadā īstenos sabiedrības informēšanas kampaņu ar mērķi izglītot iedzīvotājus par to, ka ņirgāšanās pusaudžu vidū nav norma un pašattīstības posms, izglītot par problēmas nozīmīgumu un sniegt konkrētus ieteikumus, kā rīkoties ņirgāšanās situācijās.

Viens no iemesliem, kāpēc mūsu sabiedrībā mobings ir liela problēma, ir izpratnes trūkums par šīs problēmas nozīmīgumu un slikto ietekmi. “Reizēm atrunājamies, ka tā ir normāla lieta, bērni taču kaujas, bērni reizēm apsaukājas. Tā ir taisnība, bet ņirgāšanās – tā ir pavisam cita veida vardarbība, par to ir šī kampaņa” uzsver Konstantinovs.

Šī problēma ir pastāvējusi vienmēr, bet svarīgi neļaut tai sabiedrībā “izplesties”, jo ņirgāšanās izraisa bērnam depresiju un psihiskās veselības problēmas.

Atklāšanas pasākumā eksperti diskutēs par situāciju Latvijas skolās, ņirgāšanās radītajām īstermiņa un ilgtermiņa sekām, kā arī sniegs priekšlikumus, kā rīkoties pusaudžiem, viņu vecākiem, pedagogiem un skolu vadībai, lai kopīgiem spēkiem ņirgāšanos novērstu. Tāpat speciālisti iepazīstinās ar jaunu, īpaši šai kampaņai veidotu saturisko pieeju ņirgāšanās novēršanā – "Atā ņirgāšanās", kā arī prezentēs treileri pusaudžu mācību filmai par ņirgāšanās apturēšanu skolās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti